Ikea wycofuje ze sprzedaży ciasto Daim. W jednym z nich znaleziony metalowy przedmiot

Almondy, dostawca Ikea, wycofuje z rynku mrożone ciasto DAIM. W jednym z ciast został znaleziony metalowy przedmiot. Akcja ma charakter zapobiegawczy

Wycofanie jest ograniczone do produktu DAIM, ciasto migdał czekolada, 400g, zakupionego w sklepach Ikea w Sklepiku Szwedzkim, z kodem partii L2140, data przydatności do spożycia: 18.11.2023.

Zobacz wideo Tarta z odzysku z sałatki jarzynowej

Ikea wycofuje ciasto mrożone. Można zwrócić je bez pokazywania paragonu

Firma Almondy zwraca się do klientów, którzy zakupili ciasto z powyższej partii, by zgłosili się do najbliższego sklepu Ikea, gdzie otrzymają zwrotu kosztów zakupu. Dowód zakupu (np. paragon) nie jest potrzebny.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

"W Almondy jakość i bezpieczeństwo naszych produktów jest naszym priorytetem numer jeden. Traktujemy ten incydent bardzo poważnie i jako środek zapobiegawczy wycofujemy produkty zakupione w sklepach Ikea, z kodem partii podanym powyżej. Określiliśmy, jakie środki należy podjąć, aby zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji" - mówi Margareta Johannesson, dyrektor ds. Jakości w Almondy.

Ikea z problemami w Białorusi

Po tym, jak wybuchła wojna w Ukrainie, większość firm wycofała się z Rosji, ale również z Białorusi. W połowie grudnia Alaksandr Łukaszenka poinformował, że firmy te będą nacjonalizowane. Wśród nich znalazła się Ikea. 

Łukaszenka podkreślał, że białoruscy urzędnicy mają od razu traktować pozostawione w kraju firmy tak, jakby należały do Białorusi. - Na co jeszcze czekamy, na jaką zmianę właściciela? Czy rząd będzie się zajmował takimi sprawami przez pół roku, czy rok? - pytał retorycznie.

Prezydent Białorusi mówił również w kontekście sieci Ikea, która wycofała się z tego kraju, że Białorusini też potrafią produkować meble. - Te krzesła i inne rzeczy wykonamy we własnym zakresie. Lub elementy do łóżek. Produkowali głównie komponenty do zestawów kuchennych, do łóżek, mebli. Czy nie jesteśmy w stanie zrobić tego samego? - wskazywał.

Więcej o: