Pieseł jest ciężko chory. Bohater memów ma białaczkę i zapalenie dróg żółciowych

W sieci pojawiał się już w tysiącach wcieleń, a niesłabnącą sławą cieszy się od kilkunastu lat. Niestety, przestał cieszyć się zdrowiem. Pieseł, bohater memów, które zna chyba każdy, ciężko choruje.

Znany w internecie pies o imieniu Kabosu (aka "Pieseł"), bohater memów określanych mianem "doge", które wywarły realny wpływ na kulturę cyfrową, jest poważnie chory - donosi CNN. Ulubieniec internautów cierpi na białaczkę. Wcześniej zdiagnozowano u niego też ostre zapalenie dróg żółciowych. 

W Wigilię Bożego Narodzenia 17-letni pies rasy shiba przestał jeść i pić. Informację tę zamieściła na Instagramie Atsuko Sato, opiekunka zwierzęcia.

Zobacz wideo Donald Tusk złożył życzenia świąteczne. "Czujemy, że zło truchleje"

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Klasyk internetu. Tego psa zna każdy

Kabosu stał się gwiazdą sieci ponad dekadę temu. W 2010 roku zdjęcie zwierzęcia pozującego ze złożonymi łapami i charakterystycznym grymasem, otoczonego kolorowymi tekstami, stało się wiralem.

Pieseł stał się na tyle rozpoznawalny, że w grudniu 2013 roku powstała inspirowana nim wirtualna waluta. Dogecoin miał być humorystyczną odpowiedzią na Bitcoina, utrwalając popularność memów. Waluta osiągnęła szczytową wartość ponad 400 dolarów w 2014 roku. 

W Polsce mem zyskał popularność głównie z uwagi na świetnie dobrane tłumaczenie. "Pieseł" - polska nazwa mema - została stworzona przez Randalla Kieślowskiego na jego profilu w portalu Facebook. 

***

Mem internetowy to obraz, grafika lub krótka animacja wykorzystywana w sieci do celów humorystycznych. Służą one do przekazywania informacji na temat aktualnie popularnego wydarzenia, sytuacji lub zachowania. Większość memów powstaje jako nieustanne modyfikacje poprzedniej formy. Nieliczne, tak jak mem z piesełem, stają się inspiracją i źródłem dla innych. 

Więcej o: