Lotnisko Chopina apeluje do pasażerów: "Prosimy o wcześniejszy przyjazd. Dotyczy to wszystkich lotów"

Lotnisko Chopina w Warszawie apeluje, aby z uwagi na możliwe wydłużenie czasu oczekiwania do punktów kontroli bezpieczeństwa, zaplanować wcześniejszy przyjazd na lotnisko. Dotyczy to wszystkich lotów - zarówno regularnych, jak i czarterowych.

Lotnisko Chopina wyjaśniło w mediach społecznościowych, że pasażerowie powinni przybyć wcześniej: 2 godziny przed lotem średniodystansowym i 3 godziny przed lotem dalekodystansowym i międzykontynentalnym.

Lotnisko Chopina w Warszawie zaleca wcześniejszy przyjazd. Wskazuje na zachorowania operatorów kontroli bezpieczeństwa

Wskazano na możliwe wydłużenie czasu oczekiwania do punktów kontroli bezpieczeństwa. Lotnisko Chopina w Warszawie wyjaśniło również, że aktualna sytuacja wynika z dużej liczby zachorowań operatorów kontroli bezpieczeństwa w tegorocznym sezonie grypowym.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Ze strony zarządzającego lotniskiem na bieżąco monitorujemy sytuację i dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować problemy. Zamknęliśmy m.in. część punktów niemających wpływu na obsługę pasażerów, w tym wybrane przejścia dla pracowników" - czytamy w komunikacie.

Lotnisko Chopina w 2022 roku może obsłużyć do 15 mln pasażerów

21 grudnia warszawskie lotnisko Chopina obsłużyło 14-milionowego pasażera, a do końca grudnia może obsłużyć do 15 mln osób. To o niespełna 4 mln podróżnych mniej niż w rekordowym 2019 roku.

Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Stanisław Wojtera mówił, że tegoroczne wyniki byłyby lepsze o 10-15 proc., gdyby nie rosyjska agresja na Ukrainę. Wskazał także, że przyszłoroczne wyniki powinny być jeszcze lepsze. Zwrócił jednak uwagę na bardzo powolną odbudowę ruchu biznesowego. Zaznaczył, że największy ruch pasażerski odnotowywany jest w czasie sezonu wakacyjnego. Natomiast wiosną i jesienią ruch jest o wiele niższy ze względu na niski poziom podróży służbowych.

Wojtera podkreślił, że jest to stały trend i na razie nie widać perspektyw na wzrost ruchu biznesowego do poziomu sprzed pandemii. W 2021 roku lotnisko Chopina obsłużyło 7 mln pasażerów, a w 2020 roku niespełna 5,5 mln podróżnych.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się
Więcej o: