Były rzecznik Andrzeja Dudy dostał pracę w zarządzie państwowej spółki. Został wiceprezesem

Andrzej Kensbok i Błażej Spychalski zostali powołani na wiceprezesów Gaz-Systemu. Pracę w zarządzie spółki kończą natomiast Marcin Kapkowski i Krzysztof Jackowski.

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System powołało z dniem 1 stycznia 2023 roku Andrzeja Kensboka oraz Błażeja Spychalskiego na członków zarządu spółki i powierzyło im funkcję wiceprezesów zarządu" - czytamy w piątkowym komunikacie. Dodano, że dotychczasowi członkowie zarządu - Marcin Kapkowski i Krzysztof Jackowski - kończą pracę w spółce z dniem 31 grudnia 2022 roku.

Zmiany w spółce Gaz-System. Andrzej Kensbok i Błażej Spychalski zostali wiceprezesami zarządu

Błażej Spychalski od października 2021 roku jest doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy, a w latach 2018-2021 pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP i rzecznika prasowego Dudy.

Od października 2021 roku Spychalski jest doradcą zarządu PKN Orlen. W latach 2014-2018 był m.in. prezesem zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim i prezesem zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. W latach 2010-2012 wykonywał mandat radnego sejmiku województwa wielkopolskiego, a w latach 2014-2018 sejmiku województwa łódzkiego.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Błażej Spychalski jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - Wydziału Prawa i Administracji na kierunku Prawo. Ukończył także studia Executive MBA w Collegium Humanum.

Z kolei Andrzej Kensbok od marca 2021 roku do grudnia 2022 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych KGHM Polska Miedź. Z KGHM związany był także w latach 2019-2020 jako dyrektor naczelny ds. projektów strategicznych oraz President & CEO w KGHM INTERNATIONAL LTD. w Kanadzie.

Od lutego 2020 roku do marca 2021 roku pełnił funkcję prezesa zarządu w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. W okresie od marca 2017 roku do czerwca 2019 roku był wiceprezesem zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu. Od 2018 roku jest także przewodniczącym rady nadzorczej PKP, a od 2015 roku zasiadał w radzie nadzorczej i był pełnomocnikiem zarządu ds. restrukturyzacji spółek "Masfrost". W latach 1989-2013 pełnił funkcje kierownicze i dyrektorskie w przedsiębiorstwach z branży przemysłowej.

Kensbok jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ma tytuł magistra filozofii oraz fizyki teoretycznej. Ukończył studia MBA w INSEAD Business School specjalizacja w zarządzaniu kosztami i reorganizacji procesów biznesowych.

Spółka Gaz-System odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Zobacz wideo Ekspert: Gazu nie ma na całym świecie. Ceny będą wysokie przez lata
Więcej o: