Przyjaciółka Kaczyńskiego w radzie nadzorczej Orlenu. Rzecznik PiS przedstawił argumenty

Według Rafała Bochenka "wiele spółek zabiegało" o Janinę Goss. - Jest niezwykle pracowita i rzetelna - powiedział rzecznik PiS. Goss, przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego, została powołana do rady nadzorczej PKN Orlen 11 stycznia.

- Nie, ja jestem zadowolony z tego, co robię i staram się to robić najlepiej, jak potrafię - powiedział Rafał Bochenek zapytany w Radiu ZET, czy chciałby zasiadać w radzie nadzorczej PKN Orlen. Prowadząca pytała o to w kontekście powołania do wspomnianej rady Janiny Goss.

Zobacz wideo Klaudia Jachira komentuje propozycje zmian w kolejności kanałów telewizyjnych: Nie chcecie oglądać PiS-owskiej szczujni? Wasz problem

Rafał Bochenek komentuje powołanie Goss do Rady Nadzorczej Orlenu

- Ja nie mogę się równać z panią Janiną Goss, która jest niezwykle doświadczona jeśli chodzi o prawo biznesowe, korporacyjne prawo handlowe - mówił Bochenek. Na pytanie, czy Goss jest również ekspertką od paliw, rzecznik PiS odpowiedział, że "jest radcą prawnym, która od lat pracuje w wielu dużych uznawanych spółkach i radach nadzorczych". Dalej mówił, że "jest niezwykle pracowita i rzetelna". - Myślę, że dużo pani traci nie znając pani Janiny Goss, która jest też po prostu bardzo dobrym człowiekiem - powiedział do prowadzącej audycję Beaty Lubeckiej. 

Gdy padło pytanie, czy Goss nie trafiła do rady nadzorczej koncernu, bo jest dobrą znajomą Kaczyńskiego, Bochenek stwierdził, że to argumenty Platformy Obywatelskiej. - PO, używając tych argumentów patrzy według siebie. Zatrudniali w wielu spółkach Skarbu Państwa, w spółkach samorządowych zatrudniali również swoich pociotków, znajomych - mówił. 

Janina Goss w radzie nadzorczej Orlenu

Janinę Goss do rady nadzorczej paliwowego giganta powołał - w imieniu największego akcjonariusza spółki, którym jest Skarb Państwa - w dniu 11 stycznia 2023 r. minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 

O tym, że Janina Goss dostała propozycję wejścia do rady nadzorczej PKN Orlen, Jacek Gądek z Gazeta.pl informował już w listopadzie 2022 roku.

Więcej o: