Wygrana w Eurojackpot trafi do Polski. Totalizator Sportowy zdradził, skąd wysłano zwycięski kupon

We wtorek odbyło się losowanie loterii Eurojackpot. Chociaż wygrana pierwszego stopnia padła w Niemczech, to w Polsce również wytypowano część z wylosowanych liczb. Jeden ze szczęśliwców może liczyć na wygraną w wysokości milina złotych.

We wtorek 31 stycznia miało miejsce losowanie Eurojackpot. W loterii wylosowano liczby: 20, 21, 30, 41, 43 oraz 10 i 11. Wygrana pierwszego stopnia padła w Niemczech. Grający na terenie tego kraju wygrał aż 107 469 011,20 euro. 

Losowanie Eurojackpot. Wygrana trzeciego stopnia w Polsce - wiadomo, gdzie padła

Totalizator Sportowy przekazał, że część z wylosowanych liczb zostało wytypowanych także w Polsce. Najwyższa wygrana z ostatniego losowania Eurojackpot w naszym kraju wyniosła 1 014 452,80 złotych. Jak dodał Totalizator, zwycięski kupon wysłano w Bogatyni w województwie dolnośląskim.

"Wygrana trzeciego stopnia (5+0) została odnotowana w punkcie Lotto przy Al. Żytawskiej 29 w Bogatyni (woj. dolnośląskie)" - przekazał w środowym komunikacie Totalizator Sportowy. Następnie doprecyzowano, że liczby na kuponie zostały wybrane na "chybił trafił".

Przeczytaj więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Do osoby, która wysłała los w Bogatyni, trafi kwota pomniejszona o podatek, który dla wygranych powyżej 2280 złotych wynosi 10 proc. Finalnie właściciel kuponu otrzyma 913 007,52 złotych. Podatek zostanie odprowadzony przez Totalizator Sportowy do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Jak podaje TVN Biznes i Świat, nie jest to pierwsza w tym roku wysoka wygrana w loterii w Bogatyni. W 2023 roku inny mieszkaniec tego miasta prawidłowo wytypował "szóstkę" w Lotto, wygrywając w ten sposób 2 056 836,90 złotych. 

Więcej o: