Prezes Banku Światowego nieoczekiwanie ogłosił rezygnację. Mówi o "pracy nad wieloma wyzwaniami"

Prezes Banku Światowego David Malpass ogłosił, że ustąpi ze stanowiska pod koniec czerwca, niemal rok przed końcem swojej kadencji. Nie podał przyczyny rezygnacji.

"Pełnienie funkcji prezesa było dla mnie ogromnym zaszczytem i przywilejem. Jestem głęboko wdzięczny za wsparcie dyrektorów wykonawczych, urzędników i personelu we wszystkich pięciu instytucjach grupy Banku Światowego" - czytamy w oświadczeniu, które David Malpass opublikował 15 lutego.

Bank Światowy. David Malpass rezygnuje. "Jest to ważna i konstruktywna okazja"

"Nie mogę się doczekać pracy nad wieloma wyzwaniami stojącymi przed ekonomią, biznesem, rozwojem i globalnymi finansami. Tak jak robiłem to przez całą swoją karierę w sektorze publicznym, będę szukał sposobów na poprawę życia i standardów życia ludzi" - napisał David Malpass.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Jest to ważna i konstruktywna okazja dla grupy Banku Światowego do wyznaczenia kursu. Będę miał więcej do powiedzenia na temat naszych postępów w nadchodzących tygodniach" - zaznaczył.

David Malpass to 13. prezes Banku Światowego

66-letni David Malpass został szefem Banku Światowego w kwietniu 2019 roku, jako 13. prezes tej instytucji. Zastąpił na tym stanowisku Jima Yong Kima. Kadencja prezesa Banku Światowego trwa pięć lat. To oznacza, że kadencja Davida Malpassa miałaby dobiec końca w 2024 roku.

Zobacz wideo Kogo dotyczy PIT-36 i jak go wypełnić?
Więcej o: