Największy polski terminal Baltic Hub wstrzymuje pracę. "Konieczna jest ewakuacja"

Terminal Baltic Hub wstrzymał pracę z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Przerwa ma potrwać do wtorku do godz. 10 - informuje spółka w oświadczeniu. W najbliższych dniach konieczna będzie również ewakuacja pracowników.

W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, prace wstrzymał Baltic Hub - największy terminal kontenerowy na Bałtyku. Przerwa potrwa do godziny 10:00 (2023-02-21). 

Kolejna przerwa ma związek z rozbudową terminala. "W związku z planowanymi działaniami konieczna jest ewakuacja osób, samochodów ciężarowych i statków z Baltic Hub Container Terminal oraz wszelkich podmiotów znajdujących się na terenie terminalu na czas trwania prac tj. w godzinach 6:00-14:00 w dniu 22.02.2023 r." - czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczono, działy administracyjne i inne będą w tym czasie pracować zdalnie, a planowanie działań operacyjnych będzie trwało nieprzerwanie.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Gdańsk. Ukrainki okradzione z biżuterii i gotówki. Teraz policja szuka dwóch mężczyzn

Baltic Hub utrudnienia nawet do końca miesiąca

- Kierowcy wjeżdżający do Baltic Hub muszą przed przyjazdem umówić termin wjazdu i nie zostaną wpuszczeni na teren Baltic Hub przed umówioną godziną. W związku z zamknięciem, o którym mówimy, termin wjazdu może być nieco bardziej odległy niż zazwyczaj - wyjaśniła w rozmowie z TVN24 Magdalena Jagła z Baltic Hub.

Dodała, że realizacja zlecenia może być opóźniona. - Niedogodności związane z umówieniem terminu awizacji mogą trwać do końca tygodnia - podsumowała.

Joe BidenPrezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden już w Polsce

Baltic Hub to największy polski terminal kontenerowy i jedyny terminal głębokowodny w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego zawijają bezpośrednio statki z Azji.

W rosyjskiej telewizji uruchomili 'putinometr'. Zauważono odliczanieW rosyjskiej telewizji czas do orędzia prezydenta odlicza "Putinometr"

Więcej o: