Recesja czy zadyszka? "Studio Biznes" pyta eksperta, czy polska gospodarka da jeszcze radę

Polska gospodarka złapała zadyszkę. Tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny. Czy zadyszka zmieni się w recesję? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to Dawid Czopek, zarządzający Polaris Fiz. Dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen, opowie natomiast o kondycji paliwowego giganta. Na program zaprasza Karolina Hytrek-Prosiecka.
Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o gospodarkę

We wtorek Główny Urząd Statystyczny zaprezentował dane dotyczące PKB. W czwartym kwartale 2022 r. urósł o 2 proc. Był to zdecydowanie najsłabszy odczyt w całym 2022 r. Mało tego - porównując kwartał do kwartału widać, że polska gospodarka skurczyła się o 2,4 proc.

Recesja czy spowolnienie? "Studio Biznes" pyta eksperta

Karolina Hytrek-Prosiecka, prowadząca program "Studio Biznes" będzie szukać odpowiedzi na pytanie, czy polska gospodarka doszła do ściany, czy wyraźne spowolnienie niesie ze sobą ryzyko recesji. Najnowsze dane ekonomiczne omówi Dawid Czopek, zarządzający Polaris Fiz.

Ekspert weźmie na warsztat inne dane ekonomiczne, takie jak Purchasing Managers Indeks, czyli indeks nabywczy inwestorów. Czy lutowy odczyt zaskoczył? Jakie daje nadzieje polskiemu przemysłowi? 

Bogusław Grabowski, Warszawa, 6 grudnia 2022 r. Bogusław Grabowski w "Studiu Biznes". "Mateusz, ja byłem guru dla ciebie"

Orlen hegemonem rynku ropy naftowej? Pytamy głównego ekonomistę

"Studio Biznes" sprawdzi też, jak radzi sobie Orlen. Czy paliwowy gigant po wchłonięciu PGNiG i Lotosu faktycznie ma szansę stać się poważnym europejskim graczem? Czy wstrzymanie dostaw ropy naftowej z Rosji może nam zagrozić? 

Na pytania odpowie osoba, która o kondycji paliwowego giganta wie wszystko, gościem programu "Studio Biznes" będzie bowiem dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen. Opowie nie tylko o wynikach spółki za zeszły rok. Warto przypomnieć, że to spory zysk wykazany w ostatnim kwartale 2022 był powodem licznych medialnych spekulacji. 

W ramach cyklu Top tech Daniel Maikowski prześwietli giganta technologii. iPhone'a i MacBooka zna każdy. Ale są takie sprzęty, o których Apple nie chce pamiętać. O które chodzi? Tego dowiemy się z programu. 

Emisja programu "Studio Biznes" na stronie głównej Gazeta.pl

Studio Biznes Uwaga na marzec. PPK złapie cię na autozapis, PKP wypisuje się z podwyżek

Więcej o: