Uwaga na marzec. PPK złapie cię na autozapis, PKP wypisuje się z podwyżek. Studio Biznes wyjaśnia

PKP Intercity wycofuje się z podwyżek cen biletów. Od 1 marca w życie wchodzi nowy-stary cennik. Czy to rozsądna polityka, czy tylko polityczna gra? Gościem środowego "Studia Biznes" jest Jakub Karnowski, były prezes PKP. W kolejnej części programu zapytamy o autozapis, na który złapią Polaków Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy to się opłaca? Zobacz najnowszy program.

Przejazd Pendolino ma znów kosztować 169 zł, a nie 199 zł, jak ma to miejsce dziś. PKP Intercity po fali krytyki pasażerów, jaka spadła na spółkę od początku roku, postanowiło obniżyć ceny biletów od marca. To "ciekawa" polityka w sytuacji, kiedy podwyżki motywowano wyższymi cenami prądu. A ten przecież nie staniał. Czy to racjonalne działanie, zapytamy o to byłego prezes PKP Jakuba Karnowskiego. Zobacz najnowszy odcinek.

Zobacz wideo Studiu Biznes. PPK złapie cię na autozapis, PKP wypisuje się z podwyżek

W "Studiu Biznes" pytamy także o program, który od kilku lat rozgrzewa miliony pracowników, czyli Pracownicze Plany Kapitałowe. Osoby, które świadomie z niego zrezygnowały, teraz będą musiały zrobić to jeszcze raz. Brzmi jak absurd? Otóż nie, według Bartosza Marczuka, wiceprezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Po co nam zatem PPK i tzw. autozapis od marca oraz dlaczego rząd tak bardzo upiera się na ten program? Posłuchaj rozmowy w drugiej części programu. 

Więcej o: