Ceny węgla, paliw i pelletu - piatek 03.03.2023. Węgiel coraz tańszy, olej napędowy z obniżką

W czwartek 2 marca rynkowe notowania cen węgla w portach ARA (Antwerpia-Rotterdam-Amsterdam) spadły do ok. 140 dolarów za tonę. Ceny niektórych paliw również nieznacznie spadły. Natomiast tona pelletu kosztuje od 2000 zł do 3130 zł.

Cena węgla w portach ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia) przed wybuchem wojny w Ukrainie notowana była poniżej 200 dolarów za tonę. Po wybuchu konfliktu notowania wystrzeliły powyżej 400 dolarów za tonę i utrzymywały się na wysokim poziomie przez kolejne miesiące. Ostatecznie cena węgla spadła. Ile wynosi dziś?

Zobacz wideo "Nie odeszliśmy od węgla, nie postawiliśmy mocno na OZE ani energetykę jądrową i teraz mamy efekty"

Ceny węgla - piątek 03.03.2023 r. Ile kosztuje węgiel?

W piątek 3 marca 2023 r. w portach ARA za tonę węgla należy zapłacić 140 dolarów. Po przeliczeniu na polską walutę wg obecnego kursu jest to ok. 619 zł za 1000 kg. W stosunku do środy węgiel potaniał o 2,47 pkt proc. czyli o 3,55 dolara.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Osiedle Bliska Wola. Wszystkie mieszkania w 'polskim Hongkongu' wyprzedane Mieszkańcy "warszawskiego Hongkongu" opisują swoją codzienność

Ceny paliw - piątek 03.03.2023 r. Ile kosztuje paliwo?

Jak podaje serwis autocentrum.pl, średnie ceny paliw w piątek 3 marca kształtują się na poziomach:

  • PB95 - 6,68 zł;
  • PB98 - 7,09 zł;
  • ON - 7,12 zł;
  • ON+ - 7,37 zł;
  • LPG - 3,15 zł.

Ceny paliw z niewielkimi zmianami. Za benzynę PB98 oraz PB95 zapłacimy dokładnie tyle samo co w czwartek. Z kolei olej napędowy potaniał o dwa grosze, a ON+ aż o cztery grosze. Natomiast cena autogazu utrzymała się bez zmian.

Mięso (zdjęcie ilustracyjne) Zielony Poranek. "Mięso to nie wartość i tradycja, która będzie zabrana"

Ceny pelletu - piąetk 03.03.2023 r. Ile kosztuje pellet?

W marketach budowlanych można kupić pellet pakowany w worki po 15 kg. W piątek 3 marca w Castoramie cena za tonę wynosi 2670 zł. W Leroy Merlin pellet można kupić w cenie od 2660 zł do 3130 zł za tonę, pakowany po 15 kg lub luzem w cenie 1596 zł za 600 kg. Natomiast w Obi pellet dostępny jest w cenie od 2000 do 2670 zł za tonę. Markety podkreślają jednocześnie, że ceny pelletu w sklepach stacjonarnych mogą się różnić.

Kalafior (zdjęcie ilustracyjne) Kalafioroinflacja. Za warzywa w tym roku płacimy fortunę

***

Fragmentów Studia Biznes można słuchać także w wersji audio na dużych platformach streamingowych, m.in. tu:

Więcej o: