Wakacje 2023. Przed rezerwacją noclegu, upewnij się, że w ogóle istnieje. Jak nie dać się oszukać?

Zanim zarezerwujemy miejsce na wakacyjny odpoczynek, warto dokładnie sprawdzić, czy na pewno istnieje. Jak możemy się uchronić przed działaniem oszustów i spędzić bezpiecznie urlop? Sprawdzamy.

Podczas szukania odpowiednich miejsc na wakacyjny pobyt, nierzadko pojawiają się wątpliwości, czy nocleg w danym miejscu jest bezpieczny. To jednak niejedyny problem. Coraz częściej bowiem pojawiają się obawy czy miejsce noclegowe w ogóle istnieje. Niedawno - jak informowała policja - ofiarą takiego oszustwa padła mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego, która z dużym wyprzedzeniem zamówiła nocleg na przyszłoroczne wakacje. Jako że wszystko wyglądało wiarygodnie, dokonała rezerwacji i przelała ok. 12 tys. zł (2700 euro), niedługo później dostała informację, że musi przelać pieniądze po raz kolejny. To wzbudził jej podejrzenia i zaczęła nalegać na zwrot, nie udało się go odzyskać. Gdy skontaktowała się z biurem nieruchomości, okazało się, że ktoś się pod nie podszył. W związku z tym służby apelują o ostrożność. Jak nie dać się oszukać w podobnej sytuacji?

Zobacz wideo Burze uderzyły w Polskę. Towarzyszą im gradobicia, ulewy i silny wiatr

Wakacje 2023. Jak sprawdzić, czy nocleg, który chcę zarezerwować, w ogóle istnieje?

Podczas rezerwacji miejsc na wakacyjny pobyt często szukamy tanich noclegów. Czasami okazuje się jednak, że oszczędność nie do końca się opłaca, ponieważ dane miejsce ma bardzo niski standard lub nie jest bezpieczne. Okazuje się, że to nie jedyne, co może nas negatywnie zaskoczyć. Często chcemy też sprawdzić, czy dane miejsce w ogóle istnieje, czy może jest to kolejna próba oszustwa.

Powinniśmy szczególnie uważać na oferty noclegów zamieszczone na portalach społecznościowych. Często mają korzystną cenę i zachęcają pięknymi zdjęciami. Wówczas powinniśmy sprawdzić, czy to miejsce naprawdę istnieje - zanim wpłacimy jakąkolwiek zaliczkę. Pamiętajmy, że kluczowe podczas rezerwacji są takie informacje jak imię i nazwisko właściciela, dokładny adres, numer telefonu. Najbezpieczniej jest korzystać ze znanych nam stron oferujących noclegi, które dokładnie weryfikują wszystkie obiekty.

Wakacje 2023. Jak szukać tanich noclegów?

Noclegi, na które warto zwrócić uwagę to te, które mają swoje wizytówki w serwisie Google Maps. Znajdziemy tam wówczas wszystkie niezbędne informacje, a także opinie. Dzięki profilom "Google Moja Firma" poznamy też szczegółowy opis działalności danej firmy, zdjęcia czy adres internetowy. Korzystając z Google Maps, możemy mieć niemal 100 proc. pewność, że nocleg faktycznie istnieje. Wizytówki zawierają też informację o cenach noclegu, dlatego możemy łatwo porównać ceny hoteli czy hostelów w okolicy. W ten sposób możemy znaleźć tani nocleg.

Więcej o: