Lekarze zapowiadają protest po wpisie Adama Niedzielskiego. "Jestem przerażony tym, co się dzieje"

"Lekceważenie lekarzy i pacjentów, limity na leczenie, bezprawne decyzje i upowszechnianie wrażliwych informacji nt. lekarzy, którzy krytykują MZ - to zbyt wiele" - napisało Porozumienie Rezydentów OZZL, które zapowiedziało protest. Adam Niedzielski ujawnił receptę wystawioną przez medyka na siebie, na co zareagowali lekarze. Ministerstwo Zdrowia odniosło się do sprawy.

Nie milkną echa po wpisie ministra zdrowia, w którym ujawnił receptę wystawioną przez jednego z lekarzy. Adam Niedzielski spotkał się z reakcją Porozumienia Rezydentów OZZL, które zapowiedziało protesty. Lekarze poruszyli także temat sytuacji pacjentów w Polsce.

Zobacz wideo Minister Niedzielski powinien podać się do dymisji? Pytamy senatora Koniecznego

Lekarze reagują na wpis Adama Niedzielskiego. "Jestem osobiście przerażony tym, co dzieje się w Polsce"

"Miarka się przegięła! Będziemy protestować. Lekceważenie lekarzy i pacjentów, limity na leczenie, bezprawne decyzje i upowszechnianie wrażliwych informacji nt. lekarzy, którzy krytykują MZ - to zbyt wiele. Szykujcie transparenty na jesień" - zapowiedziało w piątek Porozumienie Rezydentów OZZL w swoich mediach społecznościowych. Jak informowaliśmy w artykule poniżej, Naczelna Izba Lekarska poinformowała, że złoży w najbliższych dniach zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia. Zawiadomienie skierowano także do Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Pacjenta i Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

- Wszystko jest absolutnie zaburzone. Jestem osobiście przerażony tym, co dzieje się w Polsce. Jak zbrukano świętość, którą jest tajemnica lekarska. Powodowała ona, że pacjent nie miał żadnych zahamowań, żeby szczerze rozmawiać z lekarzem. Dzisiaj jest to wszystko wykorzystywane przeciwko pacjentom - komentował dr Piotr Watoła, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w rozmowie z money.pl. Powodem reakcji lekarzy jest wpis, który Adam Niedzielski zamieścił w sieci.

Adam Niedzielski ujawnił receptę, którą wystawił lekarz. Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało

W piątek Adam Niedzielski zamieścił komentarz w mediach społecznościowych, w którym odniósł się do czwartkowego wydania "Faktów" TVN. Stacja wyemitowała materiał, z którego wynikało, że lekarze w całej Polsce zmagają się z problemami związanymi z wypisaniem pacjentom leków przeciwbólowych i psychiatrycznych z powodu zmian przepisów. "Lek. Piotr Pisula, szpital miejski w Poznaniu wczoraj w Fakty TVN "żadnemu pacjentowi nie dało się wystawić takiej recepty". Sprawdziliśmy. Lekarz wystawił wczoraj na siebie receptę na lek z grupy psychotropowych i przeciwbólowych. Takie to FAKTY. Jakie kłamstwa czekają nas dziś" - napisał Adam Niedzielski.

Do sprawy odniosło się Ministerstwo Zdrowia. "W związku z emocjonalnymi komentarzami wyjaśniamy: nikt nie naruszył niczyjej prywatności i nie miał wglądu w dane wrażliwe. Zauważyliśmy, że lekarz testował nasz system, ostatecznie wystawiając receptę na siebie. System zadziałał, a lekarz oskarżał MZ, że nie wystawił recepty" - brzmiał komunikat. 

Więcej o: