Sycylia. Lotnisko w Katanii zamknięte po erupcji Etny. Linie odwołują loty, m.in. Ryanair i Wizz Air

Drugie największe lotnisko na Sycylii zostało zamknięte z powodu erupcji Etny. Linie lotnicze, w tym Wizz Air i Ryanair, odwołują lub przekierowują loty do innych lokalizacji.

Wulkan Etna wybuchł w niedzielę 13 sierpnia. Wyrzut pyłu wulkanicznego wymusił decyzję o zamknięciu portu lotniczego w Katanii - drugiego największego na Sycylii. Tamtejsze lotnisko wyjaśniło w komunikacie, że wszystkie loty zostają zawieszone do godz. 20:00.

Erupcja Etny. Duże lotnisko na Sycylii zamknięte, linie odwołują loty

Port w Katanii, który położony jest ok. 50 km na południe od wulkanu i dziennie obsługuje około 200 lotów, zaleca pasażerom, aby zwrócili się do linii lotniczych po informacje w sprawie swoich podróży. Na stronie internetowej lotniska pojawiły się liczne raporty o odwołanych lotach linii Ryanair, EasyJet czy Wizz Air. Opóźnienia, odwołania czy przekierowania dotyczą praktycznie wszystkich lotów. Decyzję o zamknięciu ogłosiło również lotnisko w Comiso, położone ok. 150 km od Etny. W poniedziałek rano na stronie internetowej tego portu lotniczego widniały komunikaty o opóźnieniach. Niektóre kursy zostały przekierowane na inne lotniska.

Ryanair ostrzegł 14 sierpnia wszystkich pasażerów podróżujących do i z Katanii, że mogą napotkać "możliwe opóźnienia, przekierowania lub odwołania lotów". Tanie linie lotnicze zapewniają, że poszkodowani pasażerowie zostaną powiadomieni o utrudnieniach tak szybko, jak to możliwe.

Sycylia. Lotnisko w Katanii było zamknięte po wielkim pożarze

Lotnisko w Katanii zostało ponownie otwarte dopiero w ubiegłym tygodniu, gdy w połowie lipca wybuchł wielki pożar w jednym z terminali. Incydent spowodował odwołanie i przekierowanie tysięcy lotów, a wielu turystów zrezygnowało z wakacji - pisze serwis euronews.com.

Więcej o: