Jacht Kulczyka przybił do portu w Chorwacji. Lista luksusów na pokładzie nie zmieściłaby się w tytule

Phoenix 2, ekskluzywny jacht należący do rodziny Kulczyków, pojawił się na marinie w Zadarze, jednym z chorwackich portów. Statek, wykonany jeszcze na zlecenie nieżyjącego Jana Kulczyka, należy obecnie do syna miliardera Sebastiana Kulczyka. Opływający w luksusy jacht został wystawiony na sprzedaż, ale od niemal roku nie znajduje nabywcy. Jego koszt jest niebagatelny.

Phoenix 2, jeden z największych luksusowych jachtów na świecie, zacumował w porcie w Zadarze w Chorwacji - poinformował dziennik "Fakt". Statek został zaprojektowany i zbudowany na polecenie Jana Kulczyka przez prestiżową stocznię Lürssen. Jacht został oddany do użytku w 2010 roku i miał stanowić prezent na 60. urodziny polskiego miliardera.

Zobacz wideo Dominika Kulczyk: Miesiączka jest powodem do dumy

Jacht Kulczyków zacumował w Chorwacji. W środku ogród zimowy, spa i kina

Phoenix 2 zdecydowanie nie należy do skromnych jachtów. Na jego wyposażeniu znajdują się baseny, jacuzzi, siłownia, ogród zimowy i spa z saunami oraz salonem piękności. Na pokładzie zbudowane zostały również dwa kina - jedno mieszczące się na świeżym powietrzu, a drugie wewnątrz jachtu.

Statek wyposażony jest również w sprzęt do wędkarstwa i nurkowania, a także skutery wodne, deski do windsurfingu i kajaki. Phoenix 2 obsługiwany jest przez 28-osobową załogę oraz posiada siedem kabin przystosowanych do goszczenia łącznie 12 pasażerów.

Jan Kulczyk miał zapłacić za jacht Phoenix 2 równowartość 120 mln euro i widać to nie tylko w dostępnych na pokładzie udogodnieniach. Statek ma wymiary 90 m długości i 14 m szerokości. Jego wnętrza zostały zaplanowane przez brytyjskiego projektanta z Winch Design (wielokrotnie nagradzanego studia projektowego, specjalizującego się w jachtach) i odnoszą się swoim wystrojem do stylistyki Art Deco oraz Nowego Jorku lat 30. Dziób statku zdobi ponadto rzeźbiony posąg feniksa.

Sebastian Kulczyk sprzedaje luksusowy jacht. Cena jest niebagatelna

Po śmierci Jana Kulczyka w 2015 roku Phoenix 2 stał się własnością syna miliardera Sebastiana Kulczyka. Statek był czarterowany za niemałą sumę w wysokości miliona dolarów tygodniowo. Wynajmowany pływał głównie po Karaibach oraz Morzu Śródziemnym. Od niemal roku Phoenix 2 czeka na nowego właściciela. Jak podaje zajmująca się sprzedażą statku firma Burgess, chętny nabywca będzie musiał zapłacić za niego blisko 125 mln euro.

Więcej o: