Awaria w Grupie Azoty. Problem z instalacją amoniaku, wstrzymano produkcję nawozów

Grupa Azoty czasowo wstrzymała produkcję nawozów w związku z awarią instalacji amoniaku. "Szacunkowe skutki awarii na dzień przekazania raportu nie są znane" - pisze PAP Biznes.

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn poinformowała o awarii instalacji amoniaku - podaje Polska Agencja Prasowa we wtorek 5 września wieczorem. "Czasowo wstrzymano produkcję nawozów, kwasu azotowego, RSM, mocznika i alkoholi OXO" - czytamy.

Zobacz wideo Jaka przyszłość czeka Grupę Azoty? Ekspert tłumaczy

Awaria w Grupie Azoty. Wstrzymano produkcję nawozów

Jak na razie nie jest jasne, kiedy problemy techniczne zostaną usunięte, a produkcja zostanie przywrócona do stanu sprzed awarii. "Szacunkowe skutki awarii na dzień przekazania raportu nie są znane" - pisze PAP Biznes.

Grupa Azoty liderem rynku nawozowego w Polsce

Jak pisze samo przedsiębiorstwo, "nawozy stanowią najbardziej znaczący segment" jej produkcji. "Stosowanie nawozów produkowanych przez Grupę korzystnie wpływa na rozwój systemu korzeniowego i wykorzystanie zasobów mineralnych i wody przez rośliny, dając tym samym lepszą efektywność przyrodniczą i ekonomiczną nawożenia" - zapewnia w opisie swojej oferty przedsiębiorstwo.

W Polsce Grupa Azoty jest liderem rynku nawozowego, w Unii Europejskiej zajmuje drugie miejsce w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. "Ma również silną pozycję na rynkach takich produktów jak melamina, poliamidy, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa" - zapewnia przedsiębiorstwo. 

W skład grupy wchodzi ponad 50 spółek zlokalizowanych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Siedziba Grupy Azoty S.A. mieści się w Tarnowie. W czerwcu przedsiębiorstwo podpisało umowę z PKN Orlen w sprawie przejęcia zakładu Grupa Azoty Puławy. Więcej na ten temat można przeczytać w tekście powyżej.

Więcej o: