Padła szóstka w ostatnim losowaniu Lotto. Ile milionów otrzyma zwycięzca?

Sobotnie losowanie w Lotto wyłoniło szczęśliwca, który posiada kupon z poprawnie wskazanymi sześcioma liczbami. Nagrody otrzymają także osoby, które wzięły udział w losowaniu Lotto Plus. Jak duża kwota była do dostania w kumulacji z soboty 16 września?

Podczas sobotniego (16 września) losowania padła jedna szóstka w Lotto. Liczby, które zostały wylosowane, to 14, 31, 33, 34, 41, 42. Pokaźna wygrana czeka na szczęśliwca, który poprawnie wskazał je na kuponie. Dodatkowo nie jest to jedyna nagroda pieniężna, ponieważ zwycięzców jest więcej.

Zobacz wideo Jak politycy chcą obniżać PIT? Analizujemy programy wyborcze

Lotto. Padła główna wygrana po wskazaniu szóstki w sobotnim losowaniu. Ile osób otrzyma pieniądze?

Główna wygrana po sobotnim losowaniu w Lotto wynosi równe dwa miliony złotych. Ostateczna kwota wyniesie 1,8 mln zł, ze względu na odliczenie 10-procentowego podatku. Ponadto padło 60 nagród, które zostaną przekazane osobom, które poprawnie wskazały pięć liczb. Otrzymają one po 4528,20 zł. Trafionych czwórek było 2150, a wygrana z nich wynosi 289,70 zł. Najliczniejszą grupą w puli wygranych są trójki, które wskazało 41 970 osób, a ich wygrana wyniesie po 24 zł. 

Wyniki losowania w Lotto Plus także przyniosły wygrane. W sobotnim losowaniu nikomu nie udało się poprawnie wskazać sześciu liczb 20, 27, 36, 39, 44, 45, aby otrzymać główną wygraną, ale 29 osób wskazało piątkę, co przyniesie im po 3500 tys. zł. Natomiast czwórkę trafiło 1656 osób, które mogą liczyć na nagrodę w wysokości 100 zł. Pozostałe 32 396 osób, które poprawnie wskazały trzy liczby, otrzymają po 10 zł. 

Jak zagrać w Lotto i Lotto Plus? Wygrana w losowaniu może kumulować się lub być stała

Aby zagrać w Lotto, należy kupić zakład, który kosztuje trzy złote i wytypować sześć z 49 liczb, które znajdują się w puli. Podczas wskazywania można wybrać je samodzielnie lub metodą "chybił trafił". Po dopłaceniu złotówki można wziąć udział w losowaniu Lotto Plus i zagrać o jeden milion zł. W tym przypadku kwota wygranej jest stała i nie kumuluje się.

Więcej o: