Ferie zimowe 2024. Kiedy uczniowie będą mieć wolne? Terminy ferii dla wszystkich województw [DATY]

Ferie zimowe w roku szkolnym 2023/2024 będą podzielone na cztery tury. Część uczniów rozpocznie przerwę zimową już 15 stycznia, a niektórzy będą musieli czekać na ferie prawie miesiąc dłużej.

Ferie zimowe w Polsce są podzielone na cztery tury, co pozwala uniknąć tłoku w popularnych kurortach. Terminy ferii ogłasza się z dużym wyprzedzeniem, dzięki czemu uczniowie oraz ich rodzice mogą dobrze zaplanować zimową przerwę. Wiadomo już, kiedy ferie zimowe wypadają w poszczególnych województwach w bieżącym roku szkolnym.

Zobacz wideo W Studio Biznes oceniamy obietnice wyborcze partii dla przedsiębiorców

Kiedy są ferie zimowe 2024? Minister edukacji określa harmonogram z podziałem na województwa

Terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych ogłasza minister właściwy do spraw oświaty i wychowania, po konsultacji z wojewodami i kuratorami oświaty. Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało, że w roku szkolnym 2023/2024 harmonogram ferii zimowych dla poszczególnych województw będzie wyglądał następująco:

  • 15-28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia-4 lutego 2024: podlaskie, warmińsko-mazurskie;
  • 29 stycznia-11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 12-25 lutego 2024: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

Ferie zimowe to niejedyne dni wolne od nauki w okresie zimowym. Uczniowie mają też przerwę świąteczną

Uczniowie, którzy rozpoczną ferie zimowe 15 stycznia, będą mieli wolne po zaledwie dwóch tygodniach spędzonych w szkole. Od 23 do 31 grudnia 2023 zaplanowano bowiem przerwę świąteczną.

Po zakończeniu ferii zimowych uczniowie poczekają do marca na dłuższy okres wolny od szkoły. Wtedy rozpocznie się wiosenna przerwa świąteczna, trwająca między 28 marca a 2 kwietnia 2024 roku.

Więcej o: