Zmiany w Asseco: "Zarząd Asseco Poland S.A. informuje, że w dniu 1 kwietnia 2025 roku wpłynęły do Spółki rezygnacje Pana Tobiasa Solorza i Pana Piotra Żaka z pełnienia funkcji Członków Rady Nadzorczej Spółki ze skutkiem od 1 kwietnia 2025 roku" - czytamy w komunikacie giełdowym spółki.
Rozbrat z Asseco: W lutym Cyfrowy Polsat zbył 8,3 mln akcji Asseco za 705 mln zł, wycofując się tym samym całkowicie ze spółki. Spółka Solorza posiadała niemal 10 proc. udziałów w Asseco, które w całości przejął Yukon Niebieski Kapitał B.V. Cena za akcję wyniosła 85 zł.
Gigant IT: Asseco zatrudnia 34 tys. osób w 64 krajach na całym świecie. Spółka działa w branży IT. Założył ją Adam Góral, który do dziś jest prezesem spółki. Na czele rady nadzorczej stoi natomiast od 2007 roku Jacek Duch, wiceprzewodniczącym jest ekonomista prof. Adam Noga.
Więcej o inwestycji Cyfrowego Polsatu w Asseco dowiesz się z artykułu "Solorz chce błyskawicznie zainwestować w informatycznego giganta. Chodzi o lęk przed państwem?"
Źródła: Komunikat giełdowy, Money.pl, Business Insider