Chrome 50 gotowy. Ważne zmiany nie dla użytkowników...

Nowa wersja przeglądarki Chrome jest już do pobrania. Wprowadza kilka ważnych udogodnień - chociażby zmodyfikowane powiadomienia. Niestety nie wszyscy z nich skorzystają

Użytkownicy mogą już pobierać najnowszą wersję przeglądarki Chrome. Wprowadzono w niej kilka udogodnień, z których niestety nie skorzystają już użytkownicy Windows XP i Windows Vista. Google przestał wspierać te systemy.

Google Chrome - logoGoogle Chrome - logo Google

Co zatem zmieniono?

Lepsze powiadomienia

Powiadomienie ChromePowiadomienie Chrome Fot. Google

Zmieniają się na dwa sposoby: będą nieco inaczej wyglądać, mają też lepiej działać. W nowej wersji wyposażono je w przyciski umożliwiające interakcje takie jak odpowiedź na pytanie, zatwierdzenie decyzji. 

Wszystkie urządzenia będą teraz w łatwiejszy sposób informowane o tym, że zareagowaliśmy na powiadomienie. Przyspiesza wymiana danych pomiędzy smartfonem, tabletem, a komputerem. Kiedy zamkniemy powiadomienie na jednym urządzeniu na drugim nie będzie już widoczne. 

Szybsze ładowanie stron

Strony będą teraz pobierać niektóre elementy zanim nam jeszcze je wyświetlą. Chodzi chociażby o  CSS, plik, który mówi przeglądarce jak strona ma wyglądać (jakich czcionek i kolorów użyć). W Chrome 50 taka informacja zostanie pobrana w pierwszej kolejności. W efekcie strona będzie wyświetlać się szybciej.

 

Inne poprawki

Google załatał też kilka luk odnalezionych przez hakerów, poprawił buforowanie wideo i audio, ulepszył szyfrowanie, zablokował korzystanie ze starszej wersji TLS, co ułatwiało przestępcom rozsyłanie spamu. Mniejszych lub większych zmian jest w sumie kilkadziesiąt.

Nowa wersja przeglądarki jest już do pobrania.  

Więcej o: