Jak wypisać się z reklam Facebooka wyświetlanych poza serwisem?

Jak już pisaliśmy Facebook stał się niedawno lepszym partnerem dla sieci reklamowych - wyświetla je nie tylko w swoim serwisie, ale i poza nim. Użytkownicy mogą nową funkcję wyłączyć. O ile nie przeoczą ważnego ustawienia.

Facebook zmienia swoją politykę reklamową i wywołuje, jak się okazuje, małe zamieszanie. Jak już pisaliśmy największy portal społecznościowy świata jest teraz poważniejszym graczem na rynku reklamowym. Do tej pory reklamy wyświetlane były tylko wewnątrz serwisu. 

Ale to się zmienia. Od kilku dni reklamy są widoczne poza serwisem - na różnego rodzaju stronach i portalach. Widzą je wszyscy: i ci, którzy konto na FB posiadają, a także ci, którzy go nie mają.

Użytkownicy Facebooka mogą jednak "wypisać się" z reklam wyświetlanych poza serwisem. Trzeba jedynie pamiętać o odpowiednich ustawieniach. Problem w tym, że łatwo je przeoczyć. 

1. Zaloguj się na Facebooku.

2. Kliknij ikonkę z trójkątem skierowanym w dół (w górnym pasku menu).

3. Wybierz Ustawienia (u dołu listy)

4. Z lewej strony wybierz zakładkę Reklamy.

5. Przy pozycji drugiej ("Reklamy w aplikacjach i witrynach poza firmami na Facebooku") kliknij na Edytuj

6. Wybierz Nie.

Jak wypisać się z reklam na FacebookuJak wypisać się z reklam na Facebooku Fot. Facebook

Nie ma się czego bać?

Reklamy Facebooka nie są w tej chwili zbyt agresywne ani inwazyjne. Dobrze, że Facebook daje możliwość ich wyłączenia, chociaż należy zakładać, że większość użytkowników przeoczy te istotne ustawienia. 

Więcej o: