Kupił Teslę z autopilotem i postanowił ją przetestować. Zasnął za kierownicą w czasie jazdy

Robert Kędzierski
Elon Musk ostrzega: samochody produkowane przez Teslę nie są jeszcze w pełni autonomiczne. Niestety nie wszyscy go słuchają. Pewien mężczyzna postanowił przetestować autopilota w ryzykowany sposób.

Samochody elektryczne Tesli Motors są wyposażone w nowatorskie rozwiązanie o wszystko zdradzającej nazwie: Autopilot. System, na podstawie danych z trzynastu czujników, jest w stanie samodzielnie kierować pojazdem. Dzięki niemu, samochód zwolni, gdy będzie zbliżać się do innego pojazdu (na przykład stojąc w korku), utrzyma odpowiednią prędkość, wyjedzie z garażu, a nawet zmieni pas ruchu.

Przeczytaj też: Ursus chce być jak Tesla. 

Elon Musk, miliarder i właściciel firmy, wierzy, że wkrótce wszystkie pojazdy będą w pełni autonomiczne. Podkreśla jednak, że Autopilot w samochodach Tesli nie jest jeszcze w pełni gotowy, aby można mu w pełni zaufać.

Tymczasem. na jednej z amerykańskich autostrad nagrano mężczyznę, który najwyraźniej zasnął za kierownicą Tesli.

Na pierwszy rzut okra sytuacja wygląda zabawnie, ale komentatorzy zauważają, że takie zachowanie jest lekkomyślne, bo zagraża innym uczestnikom ruchu. Czy kierowcę usprawiedliwia to, że jedzie w korku?

Kierowca: Tesla sama przyspieszyła

To, że samochody Tesli z autopilotem są wciąż  niebezpieczne próbował udowodnić inny kierowca. Właściciel modelu X twierdził, że jego samochód samoczynnie przyspieszył, doprowadzając do wypadku.

Kierowca twierdził, że jego samochód sam przyspieszył. Tesla zaprzeczyłaKierowca twierdził, że jego samochód sam przyspieszył. Tesla zaprzeczyła Fot. electrek.co

Producent pojazdu poddał jednak analizie logi przesyłane przez system. Przesłał do mediów oświadczenie, w którym stwierdza jednoznacznie, że przyspieszał kierowca. 

Samochody Tesli można więc uznać za bezpieczne, o ile nie podchodzi się do ich innowacyjnych funkcji w sposób bezkrytyczny.

Czy bylibyście w stanie zasnąć za kierownicą autonomicznego pojazdu pędzącego autostradą?