Geralt z Rivii bije złoczyńców, a CD Projekt RED kolejny rekord na giełdzie

Dziś rano padł historyczny rekord ceny pojedynczej akcji spółki - 29,8 zł. CD Projekt RED idzie jak burza. Wchodzi na nowe rynki i po raz kolejny wyraźnie odczuwa globalny sukces swojego głównego towaru eksportowego, czyli Geralta z Rivii.

W dniu premiery Wiedźmina 3: Dziki Gon, czyli 19 maja 2015 roku, akcje CD Projekt RED na warszawskiej giełdzie osiągnęły poziom 23,40 zł. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze dwa lata wcześniej można je było kupić za niewiele ponad 6 złotych. Obecnie zbliżają się do rekordowych w historii spółki 30 złotych i wydaje się, że przekroczenie tej bariery jest tylko kwestią czasu.

Co może wpłynąć na dalsze umocnienie notowań i wzrost wartości? Kilka dni temu w oficjalnym komunikacie podano o rozszerzeniu działalności operacyjnej. CD Projekt RED zamierza wydać karciankę Gwint z uniwersum Wiedźmina 3 na rynku chińskim. Oficjalnie zaprezentowana w połowie czerwca darmowa gra sieciowa z systemem opcjonalnych mikrotransakcji ma być dostępna zarówno dla posiadaczy pecetów, jak i konsol Xbox One i PlayStation 4.

Akcje spółki CD Projekt REDAkcje spółki CD Projekt RED źródło: GPW

Ubiegły rok zakończył się dla CD Projekt RED rekordowym przychodem w wysokości 798 mln zł i zyskiem netto na poziomie 342 mln zł. Trudno będzie powtórzyć ten sukces, bo na ten rok nie ma w planach równie spektakularnych premier. Do tej pory do Wiedźmina 3 zostały wydane dwa dodatki: Serce z Kamienia oraz Krew i Wino. W międzyczasie deweloper pracuje nad kolejnym dużym tytułem - Cyberpunk 77. Jego premiery nie należy się jednak spodziewać prędko.

Zobacz też: Wiedźmin dał im sławę i pieniądze. Co teraz planuje CD Projekt?

Więcej o: