iPhone 7 nowym królem wydajności. Bezkonkurencyjny w AnTuTu

iPhone 7 został nowym liderem w benchmarku AnTuTu. Wykręcił 178 tys. punktów, czym całkowicie zdeklasował konkurencję.

Dotychczasowym liderem rankingu był One Plus 3, który uzyskał w AnTuTu ponad 140 tys. punktów. Niewiele gorsza była konkurencja z Androidem na pokładzie. iPhone 6S był dopiero na siódmym miejscu z wynikiem niewiele ponad 137,5 tys. punktów.

Apple podczas prezentacji nowego iPhone'a obiecywał, że wydajność "siódemki" nie zawiedzie klientów. iPhone 7 miał być najwydajniejszym telefonem od Apple w historii i tak właśnie się stało. Przynajmniej jeśli chodzi o wydajność w AnTuTu. Co więcej, iPhone 7 przebił poprzedniego lidera o prawie 40 tys. punktów. Jego wynik to dokładnie 178397 punktów.

iPhone 7iPhone 7 źródło: Weibo

Dla przypomnienia iPhone7 wyposażony jest w 64-bitowy, 4-rdzeniowy układ A10 Fusion. Jest on o 40 proc. szybszy od układu A9 i dwa razy szybszy od A8. Do dyspozycji jest także 3 GB RAM i 32 GB miejsca na dane (w najtańszej wersji).

AnTuTu to jeden z najpopularniejszych benchmarków (programów oceniających wydajność sprzętu) dla smartfonów. W pewnym stopniu przybliża wydajność urządzeń mobilnych, jednak trzeba pamiętać, że wyniki te nie są to do końca wiarygodne.

Podczas codziennego użytkowania dużą rolę odgrywa chociażby optymalizacja systemu czy thermal throttling (obniżanie taktowania rdzeni, gdy temperatura zbliża się do niebezpiecznych wartości), objawiający się np. podczas długotrwałego grania.

Więcej o: