Workplace oficjalnie wystartował. To nowy serwis Facebooka dla pracowników

Ruszył serwis Facebooka przeznaczony dla pracowników firm. Ma ułatwić komunikację i jest dość tani. Będzie godny konkurent dla Slacka?

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy was o nowej wersji serwisu społecznościowego dla korporacji - Facebook At Work. Wtedy jeszcze nie wszystkie szczegóły były znane, wiadomo było jednak, że serwis w pełni wystartować ma w październiku.

Tak właśnie się stało. Serwis ruszył 10 października i jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych firm. Co ciekawe zmieniono nazwę z "Facebook At Work" na "Facebook Workplace". Poznaliśmy także ceny korzystania z usługi.

Serwis inny niż Facebook

Workplace ma być całkowicie odseparowany od prywatnego profilu na Facebooku. Konieczne będzie założenie nowego konta. Facebook w swoim komunikacie chwali się, że w serwisie Workplace zebrał najlepsze narzędzia ze swojej "społecznościówki" i dodał trochę nowych funkcji.

W służbowym Facebooku będziemy mieli dostęp do karty z aktualnościami, jest możliwość tworzenia grup i udostępniania tam przydatnych materiałów. Rozmowy można naturalnie prowadzić nie tylko w grupach, ale także w prywatnych wiadomościach. Jest także wsparcie dla rozmów głosowych i wideo, a także dostęp do transmisji wideo na żywo.

Siłą Workplace ma być między innymi znajomość obsługi serwisu. Przecież większość z nas miała już z serwisem Marka Zuckerberg'a do czynienia. Ciekawe mogą być sytuacje, gdy w firmach w których dotychczas z Facebooka nie można było korzystać, teraz będzie obowiązek używania tego portalu, tyle że w jego biznesowej wersji.

Niewysokie ceny

Kolejną zaletą Workplace jest jego cena. Ta waha się od 1 do 3 dolarów za pracownika w zależności od ilości aktywnych użytkowników w organizacji. Jest także 3 miesięczna wersja testowa, a dostęp dla organizacji non-profit i edukacyjnych jest darmowy. 

Dla porównania ceny Slacka - który może być głównym konkurentem biznesowego serwisu Facebooka - zaczynają się od niespełna 7 dolarów za użytkownika. Jest tam oczywiście także darmowa wersja testowa (bez limitu czasu).

Z platformy Workplace skorzystać będzie można także z poziomu aplikacji mobilnych. Do pobrania dostępne są wersje dla Androida i iOS.

Więcej o: