Workplace oficjalnie wystartował. To nowy serwis Facebooka dla pracowników

Ruszył serwis Facebooka przeznaczony dla pracowników firm. Ma ułatwić komunikację i jest dość tani. Będzie godny konkurent dla Slacka?

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy was o nowej wersji serwisu społecznościowego dla korporacji - Facebook At Work. Wtedy jeszcze nie wszystkie szczegóły były znane, wiadomo było jednak, że serwis w pełni wystartować ma w październiku.

Tak właśnie się stało. Serwis ruszył 10 października i jest już dostępny dla wszystkich zainteresowanych firm. Co ciekawe zmieniono nazwę z "Facebook At Work" na "Facebook Workplace". Poznaliśmy także ceny korzystania z usługi.

Serwis inny niż Facebook

Workplace ma być całkowicie odseparowany od prywatnego profilu na Facebooku. Konieczne będzie założenie nowego konta. Facebook w swoim komunikacie chwali się, że w serwisie Workplace zebrał najlepsze narzędzia ze swojej "społecznościówki" i dodał trochę nowych funkcji.

W służbowym Facebooku będziemy mieli dostęp do karty z aktualnościami, jest możliwość tworzenia grup i udostępniania tam przydatnych materiałów. Rozmowy można naturalnie prowadzić nie tylko w grupach, ale także w prywatnych wiadomościach. Jest także wsparcie dla rozmów głosowych i wideo, a także dostęp do transmisji wideo na żywo.

Siłą Workplace ma być między innymi znajomość obsługi serwisu. Przecież większość z nas miała już z serwisem Marka Zuckerberg'a do czynienia. Ciekawe mogą być sytuacje, gdy w firmach w których dotychczas z Facebooka nie można było korzystać, teraz będzie obowiązek używania tego portalu, tyle że w jego biznesowej wersji.

Niewysokie ceny

Kolejną zaletą Workplace jest jego cena. Ta waha się od 1 do 3 dolarów za pracownika w zależności od ilości aktywnych użytkowników w organizacji. Jest także 3 miesięczna wersja testowa, a dostęp dla organizacji non-profit i edukacyjnych jest darmowy. 

Dla porównania ceny Slacka - który może być głównym konkurentem biznesowego serwisu Facebooka - zaczynają się od niespełna 7 dolarów za użytkownika. Jest tam oczywiście także darmowa wersja testowa (bez limitu czasu).

Z platformy Workplace skorzystać będzie można także z poziomu aplikacji mobilnych. Do pobrania dostępne są wersje dla Androida i iOS.

Więcej o:
Komentarze (16)
Workplace oficjalnie wystartował. To nowy serwis Facebook'a dla pracowników
Zaloguj się
 • naturelovers

  Oceniono 8 razy 8

  Czy ktos moze mi wyjasnic po co? Pytam serio. Artykul jest tak napisany, jakby wszyscy czytelnicy znali Slacka, czymkolwiek jest.
  O co chodzi? Czemu to ma sluzyc? Jakie korzysci?

 • jsbmw

  Oceniono 1 raz 1

  Zmusić OPORNYCH do facebooka? Dobre, ale ja nie jestem oporny, ja najzwyczajniej nie potrzebuję tego. Uważajcie co piszecie bo się obrażę.:)

 • student_zebrak

  Oceniono 1 raz 1

  normalne firmy maja intranet

 • tea_fighter

  0

  Jakie studia trzeba skończyć, żeby pisać takie artykuły?
  Czy jest jakiś poziom żenady, którego 'redaktorzy' gazeta.pl starają się nie przekroczyć?

 • corvelinho

  Oceniono 2 razy 0

  Facebook, Twitter i inne tego typu apki są i będą mi całkowicie obojętne. Nie potrzebuję ich do szczęścia.
  Jak chcę się z kimś skontaktować to do niego dzwonię, piszę maila. Jak chcę komuś coś powiedzieć, skomentować to robię jak wyżej.
  A do tego jak 99,99% użytkowników tych aplikacji nie jestem ekshibicjonistą społecznym..

 • facebook-lazysundayperfumes

  Oceniono 2 razy 0

  ?Ke?
  W PL przecież na face są oferty "pracy" na facebooku na różnych grupach za 8-12 zł brutto na śmieciówce plus ogłoszenia naciągaczy na oszustwa.Nikomu nie potrzeba żadnych serwisów,a jak chce się ktoś komunikować to ma e-mail, messengery, skype'a, więc po cholerę. Od założenia konta w cudactwie do pracy nie przyjmą :P

 • ekonomiaglupcze

  0

  "To może ZMUSIĆ opornych do używania Facebooka"
  nic mnie nie zmusi do używania programu który powstał w wyniku kradzieży

 • ekonomiaglupcze

  0

  mam nadzieję że ten Slack nie powstał z kradzieży taj jak Facebook

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX