Zuckerberg dotyka nieistniejącego przedmiotu. Rękawiczki Oculus Rift przeniosą nas w świat iluzji?

Robert Kędzierski
Facebook pracuje nad nową technologią, która ma ułatwić korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej. Rękawiczki mają pozwolić na pisanie i przenoszenie wirtualnych przedmiotów.

Każdy kto spróbował bawić się rzeczywistością rozszerzoną lub wirtualną wie, że oprócz urządzenia do wyświetlania obrazu potrzebny jest też manipulator. Bez niego bowiem trudno wejść w interakcję z cyfrowym światem.

Czytaj też: Koniec z naciąganiem na drogie SMS. Polska wypowiada wojnę przekrętom

Facebook testuje technologię, która ma ułatwić korzystanie z hełmu Oculus Rift. Mark Zuckerberg opublikował zdjęcie na którym widać testowane przez niego "magiczne" rękawiczki. Pozwalają pisać tekst, przenosić wirtualne przedmioty, uruchamiać funkcje.

Rękawiczki jako narzędzie do kontroli w wirtualnym świecie wydają się  naturalnym rozwiązaniem. Niestety dziś ich wykorzystanie nie jest możliwe bez zespołu kamer śledzących ruch. Możliwe jednak, że w Facebookowi uda się stworzyć rękawiczki wygodniejsze od istniejących na rynku prototypów. 

Rewolucja VR/AR

Zarówno producenci komputerów, systemów operacyjnych jak i smartfonów coraz wyraźniej biorą pod uwagę funkcje związane z VR i AR. Do tej pory popularyzację technologii ograniczała technologia. Urządzenia, które dziś pojawiają się na rynku pozwalają na komfortowe korzystanie z rzeczywistości cyfrowej. 

Więcej o: