Czy tak będzie wyglądał jubileuszowy iPhone 8? Do sieci wyciekły zdjęcia atrapy urządzenia

Do sieci wycieka coraz więcej szczegółów dotyczących tegorocznego iPhone'a. Opublikowano zdjęcia atrapy, które potwierdzają wcześniejsze przecieki na temat designu smartfona.

Nowy smartfon od Apple ma zadebiutować dopiero w drugiej połowie tego roku, a w sieci można już znaleźć pełno przecieków na jego temat. Nic dziwnego, amerykański producent od dawna nie błyszczy innowacjami, jednak oczekiwania co do kolejnego ich produktu nie są małe.

Pewien powiew świeżości ma przynieść nowy iPhone, który zadebiutuje w dziesiątą rocznicę od premiery pierwszego telefonu od Apple. Kolejny smartfon z Cupertino ma mieć m.in. całkowicie inny, znacznie nowocześniejszy design.

Większy ekran bez ramek

W ostatnich miesiącach mieliśmy premiery trzech modeli smartfonów ze zminimalizowanymi ramkami wokół ekranu. Mowa o Xiaomi Mi Mix (6,4 cala), LG G6 (5,7 cala) i Samsungu Galaxy S8 (5,8 cala lub 6,2 cala w wersji "Plus"), które pokazały, że duży ekran można zmieścić w wygodnej, poręcznej obudowie.

Smartfon Xiaomi Mi MixSmartfon Xiaomi Mi Mix fot. Bartłomiej Pawlak

IPhone 8 według plotek ma zadebiutować w kolei w trzech wariantach z różnymi przekątnymi ekranu. Przecieki wskazują na niemal bezramkowy ekran. Wyświetlacze nieco urosną, jeśli producent będzie chciał zachować wielkość i poręczność swoich telefonów na podobnym poziomie.

Usunięty zostanie zatem przycisk pod ekranem. Taki sam zabieg musiał zastosować Samsung w Galaxy S8 przenosząc czytnik linii papilarnych na tył urządzenia. Ten element w iPhonie może zostać wtopiony w ekran.

Na razie wiemy, że Apple ma z tym spore problemy, jednak do debiutu w sklepach zostało jeszcze wiele miesięcy. W razie niepowodzenia prac, producent miałby przenieść czytnik na tylną ściankę smartfona, która ma być tym razem szklana.

Taki wygląd nowego smartfona amerykańskiego giganta sugerują również opublikowane niedawno na Twitterze zdjęcia:

Na zdjęciach świetnie widać także zmiany w orientacji modułu podwójnego aparatu. Tym razem Apple ma zdecydować się na pionowe umieszczenie kamer w obudowie. Z innych przecieków wiadomo natomiast, że pomiędzy obiektywami aparatów ma znaleźć się jeszcze dioda doświetlająca.

Powyższe zdjęcia to jedynie atrapa smartfona od Apple. Wygląd jest jednak zgodny z wcześniejszymi przeciekami. Pierwsze prawdziwe plotki na temat poprzednich telefonów od Apple pojawiały się w podobnym okresie, dlatego możliwe, że te również są, choć po części wiarygodne. Poniżej możecie zobaczyć także wizualizację iPhone'a 8 z włączonym ekranem:

Nie mamy jeszcze pewności na temat nazwy jaką dostanie tegoroczny iPhone. Wiemy jednak, że zostanie pokazany tradycyjnie we wrześniu. Sprzedaż telefonu może wystartować jednak nawet kilka tygodni później.

Więcej o: