Muzyczny serwis streamingowy od Tesli? Spotify i Apple Music mogą mieć wkrótce nowego konkurenta

Jak dowiedzieli się nieoficjalnie dziennikarze Bloomberga, Elon Musk prowadzi obecnie rozmowy z przedstawicielami największych wytwórni muzycznych, a ich celem jest uruchomienie własnej usługi streamingu muzyki.

Na obecnym etapie posiadacze aut elektrycznych od Tesli mogą korzystać z usługi streamingu Spotify na terenie Europy, Hong Kongu oraz Australii. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zamiast szwedzkiego serwisu oferowane jest amerykańskie radio internetowe Slacker.

Nie jest do końca jasne, czy szefostwo Tesli zdecyduje się utrzymać usługę w obecnej postaci, czy zdecyduje się na uruchomienie własnej. Jak odpowiedziała Bloombergowi chcącą zachować anonimowość osoba związana z tematem, firmie zależy na wyjątkowym doświadczeniu i możliwości słuchania w aucie muzyki o najwyższej jakości z dowolnego źródła.

Czytaj też: Nie tylko Elon Musk szykuje elektryczną ciężarówkę. Daimler ma już na to odpowiedź

Najpopularniejszy na świecie szwedzki serwis streamingu muzyki Spotify może się obecnie pochwalić bazą 140 mln użytkowników, z których aż 50 mln stanowią abonenci płatnych subskrypcji. Na opłacanie abonamentu konkurencyjnej usługi Apple Music zdecydowało się 27 mln użytkowników.

Przy okazji warto wspomnieć, że liczba zamówień na elektryczną Teslę Model 3 przekroczyła już poziom 400 tys.

Więcej o:
Komentarze (7)
Muzyczny serwis streamingowy od Tesli? Spotify i Apple Music mogą mieć wkrótce nowego konkurenta
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 7 razy 1

  rozumiem, że jest społeczne zapotrzebowanie na posiadanie realnego Ironmana ale bez przesady; Musk nim nie jest i nie będzie...
  ps. a jak wygląda prawdziwy samochód elektryczny to zobaczycie dopiero wtedy gdy BMW, Audi czy Ford zaprezentują swoje produkty ...

 • janboden49

  Oceniono 5 razy -1

  to jest auto, wktórym słucha się muzyki jadąc na koncert i po też...
  obserwuję takie na niemieckich autostradach - zawalidrogi, jadą 60-80 km/h inaczej za 50 km zabraknie im soczku...
  kompletnie poyebane...

 • japka_putina

  Oceniono 8 razy -2

  Facet się trochę ostatnio stacza. Wynalazł (przynajmniej w przekonaniu swoich wyznawców) płatność elektroniczną, rakietę kosmiczną, samochód elektryczny, samochód bez kierowcy, ale coś mu się chyba zacięło. Wynajduje teraz kapsuły w rurze, które nie bardzo da się zrobić, tunele, których nie umie kopać, czy strumieniowanie muzyki, które zna i wykorzystuje każde dziecko. Kryzys wieku średniego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX