Stacje ładowania do elektrycznych aut już stoją pod biurem Porsche. Są jeszcze szybsze niż te od Tesli

Porsche jeszcze nie ma żadnego, w pełni elektrycznego samochodu w ofercie. Pod siedzibą firmy postawiono jednak niezwykle szybkie stacje ładowania, które w 15 min pozwolą na dodatkowe kilkaset kilometrów jazdy.

Niemieckie Porsche ma już w ofercie sportową hybrydę - Porsche 918 z dwoma elektrycznymi i jednym spalinowym motorem o łącznej mocy 889 KM. Porsche jest także autorem pierwszego na świecie auta hybrydowego z 1900 roku.

Obecnie należąca do koncernu Volkswagen AG marka pracuje już jednak nad pierwszym w pełni elektrycznym pojazdem o nazwie Mission E.

Porsche Mission EPorsche Mission E Porsche | Zielone światło dla pierwszego elektrycznego samochodu

600 - konne auto elektryczne z napędem na obie osie ma rozpędzać się do 100 km/h w mniej niż 3 sekundy i pojechać maksymalnie 250 km/h. Zasięg auta to niespełna 500 km, jednak maszyna ma być wyposażona w system szybkiego ładowania, który napełni akumulatory do 80 proc. w 15 minut.

Auto wyjedzie na drogi najwcześniej w 2019 roku, jednak przed nowym biurem firmy w Berlinie już pojawiły się dwie kompatybilne stacje ładowania:

Poinformował o tym Kfz-betrieb. Ładowarki o napięciu 1000 V i natężeniu równym 400 A będą mogły uzupełniać energię w nadchodzącym aucie przy parametrach 800 V i 350 kW. Energia będzie transportowana przez specjalny, chłodzony cieczą kabel.

Porsche zdecydowanie wyprzedził konkurentów budując tak zaawansowane stacje ładowania. Producent mówi, że ładowarki powstały z myślą o nadchodzących modelach samochodów. Obecne mogą cieszyć się maksymalnym prądem o mocy 150 kW.

Stacje będą w stanie w przyszłości uzupełnić energię w Porsche Mission E do 80 proc. w 15 min. To dodatkowe 400 km zasięgu. Tymczasem ładowarki Tesli oferują jak na razie 120 kW mocy.

Porsche nie zamierza jednak na tym poprzestać. Kolejne stacje ładowania mają pojawiać się także w innych miejscach. Następna powstanie obok biura firmy w Atlancie. Pierwsi właściciele nadchodzącego modelu Mission E bezpośrednio po zakupie będą mogli w pełni przetestować jego możliwości.

...

Zobacz, jak możesz dodać ekstra napięcie do swojego wideo dzięki efektowi Vertigo

Więcej o: