Apple ostrzega przed nowym wirusem. Może zdalnie wyczyścić iPhone'a

Robert Kędzierski
Apple przygotował pilną poprawkę dla użytkowników swoich smartfonów i komputerów. Pojawił się nowy, niezwykle groźny wirus.

Jak informuje Fox Business, Apple przygotował poprawkę do systemów iOS i macOS. Powodem jest pojawienie się potencjalnie bardzo groźnego wirusa Broadpwn.

Aktualizacja ma status krytycznej, bo złośliwy kod jest w stanie dokonać zdalnego wymazania telefonu - potrzebuje do tego dostępu do sieci Wi-Fi ofiary. Do ataku wykorzystywany jest chip WiFi w iPhonie.

Użytkownicy smartfonów i komputerów Apple powinni sprawdzać dostępność nowych aktualizacji i instalować je najszybciej jak to możliwe. Zagrożeni są korzystający z systemu stacjonarnego w wersji 10.12.6 oraz właściciele smartfonów z systemem iOS 10.3.3. Pracują na nim również iPhone'y 5, iPady do czwartej generacji, szósta generacja iPada Touch.

Czytaj też: Przelali pieniądze do właściwej osoby, ale i tak stracili resztę oszczędności

Fox wyjaśnia, że nowy wirus ma związek ze złośliwym kodem stworzonym na Androida. Chodzi o kod, który Google unieszkodliwiło odpowiednią łatką kilka tygodni temu.

Więcej o:
Komentarze (21)
Apple ostrzega przed nowym wirusem. Może zdalnie wyczyścić iPhone'a
Zaloguj się
 • ajk_gierki

  Oceniono 4 razy 2

  Potrafi zdalnie wyczyścić iPhone'a ? A taka usługa to płatna jest bo ja chętnie skorzystam.

 • marcin.grzybowski

  Oceniono 1 raz 1

  Autorowi polecam kurs angielskiego, a dokladniej czytanie ze zrozumieniem: 10.3.3 to akurat jest najnowszy patch od Apple, zeby uchronic przed problemem iPhone'y. 10.3.2 oraz starsze wersje systemu maja dziure. A 10.3.3 wypuscili 19 lipca, wiec pisanie o tym 25 lipca jest troszke spoznionym niusem....

 • TOMASZ P.

  0

  Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo!!!! Najzajebistszy telefon świata nie ma wirusów!!! Androidy majo a Iphony nie!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX