Nieoficjalnie: Samsung przyspieszy premierę Galaxy S9. Nowy flagowiec już w styczniu?

Robert Kędzierski
Koreańska prasa dotarła do raportów, które mogą sugerować wcześniejszą premierę Samsunga Galaxy S9.

The Korea Herald dotarła do nieoficjalnych informacji z których wynika, że Samsung może przyspieszyć premierę Galaxy S9. Kolejny flagowy model koreańskiego giganta może zostać zaprezentowany już w styczniu. Czyli o dwa miesiące wcześniej niż S8. 

Samsung miał przyspieszyć zarówno prace nad ekranem S9, które miały rozpocząć się w kwietniu ubiegłego roku, jak i samą produkcję, która powinna ruszyć już w listopadzie. 

Uprzedzić Apple

Według Korea Herald decyzja Samsunga wiąże się z premierą jubileuszowego iPhone'a 8. Urządzenie, które zostanie zaprezentowane 12 września stanie się zapewne hitem sprzedaży w najważniejszym, świątecznym kwartale. Samsung chce zapewne skłonić część konsumentów, którzy mogliby pomyśleć o przesiadce na urządzenie Apple, by poczekała. 

Czytaj też: Samsung udowodnił, że jego smartfon to normalny komputer.

Przyspieszenie premiery S9 może być też ciosem dla pozostałych konkurentów Samsunga. XDA wyjaśnia, że Koreańczycy mogą wykorzystać w swoim flagowcu układ  Snapdragon 845. Mieliby go mieć na wyłączność przez kilka miesięcy. Mogą się one okazać istotne dla utrzymania mniejszych producentów na odpowiedni dystans. 

Prosto z premiery - Samsung Galaxy S8 i S8 Plus

Więcej o: