Elon Musk pochwalił się największymi katastrofami SpaceX. Na tym filmie wyglądają genialnie

SpaceX przeszło długą drogę w celu udoskonalenia własnego systemu rakiet powracających na Ziemię. Zaliczyła wiele udanych misji, ale także sporo porażek. Najciekawsze eksplozje pokazała teraz na filmie.

Jedną z najbardziej znanych katastrof SpaceX jest eksplozja rakiety Falcon 9 w kosmodromie im. Johna F. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie.

Wybuch był tak duży, że zatrzęsły się budynki oddalone nawet o kilka kilometrów, a sam kosmodrom został uszkodzony. Firma spowodowała tym samym straty szacowane na setki milionów dolarów.

Innym znanym przykładem był wybuch z czerwca minionego roku. Rakieta eksplodowała dwie i pół minuty po udanym starcie z przylądka Canaveral.

Firma najwyraźniej nie wstydzi się nieudanych misji. Właśnie opublikowała kompilację najbardziej spektakularnych katastrof na swoim kanale na YouTube. Do wideo dodano muzykę z Monty Pythona i dołączono zabawny komentarz. Filmem szybko podzielił się na Twitterze sam Elon Musk.

 

W ostatnich scenach filmu SpaceX pokazuje dwa przykłady misji, które zakończyły się pełnym powodzeniem. Można więc zobaczyć jak wygląda poprawne przeprowadzone lądowanie rakiet Falcon 9 na lądzie i na platformie oceanicznej.

Czytaj też: Elon Musk dostał zlecenie od wojska. Rakieta Falcon 9 wyniosła tajny wahadłowiec. "Główny cel misji nieznany"

Celem stworzonego przez Elona Muska SpaceX jest oferowanie jak najtańszych lotów kosmicznych poprzez wielokrotne wykorzystywanie tych samych rakiet.

Moduły, które wypełniły swoją misję zamiast kończyć żywot spalając się w atmosferze wracają na specjalnie przygotowane platformy na lądzie lub oceanie. Dzięki temu rakiety można wykorzystać ponownie, co znacząco obniża koszty kolejnych startów.

---

Bizsylwetka: Elon Musk - miliarder, który chce uratować świat

Więcej o: