Ogłoszono zwycięzców konkursu na przyszłe trasy Hyperloop. Do Polski superszybki transport Elona Muska na razie nie dojedzie

Wśród zwycięzców konkursu Hyperloop One Global Challenge znalazło się w sumie 10 tras w 5 krajach, na terenie 3 kontynentów. Polski projekt nie znalazł dostatecznego uznania. Co ciekawe, wśród zwycięskich tras nie ma żadnej na terenie Europy kontynentalnej.

Biorąca udział w konkursie Hyperloopa polska ekipa Hyper Poland zaproponowała trasę Warszawa - Łódź - Wrocław liczącą sobie 415 km, którą superszybki środek transportu pokonałby w zaledwie 35 minut. Niestety, wśród zwycięskich projektów polskiej pomysłu ostatecznie nie ma.

Rozpiska tras HyperloopRozpiska tras Hyperloop fot. PR Newswire/Hyperloop

Mało tego, najbliższe nam proponowane trasy dla Hyperloopa znajdą się dopiero na terenie Wielkiej Brytanii (Edynburg - Londyn oraz Glasgow - Liverpool).

Cztery trasy dla Hyperloopa zostaną zbudowane w samych Stanach Zjednoczonych, dwie w Indiach i po jednej w Kanadzie oraz Meksyku. Co ciekawe, Hyper Poland nie składa broni i zapowiada dalsze prace nad odcinkiem testowym. Jak pisaliśmy na początku lipca spółka poinformowała o podpisaniu porozumienia z Instytutem Kolejnictwa, Jego celem jest rozwój technologii Hyperloop, a przede wszystkim budowa testowego odcinka toru.

Czytaj też: Niemiecki prototyp Hyperloopa rozpędzony do 324 km/h. Elon Musk zachwycony efektami

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: