Wyobrażacie sobie smartwatch od BlackBerry? Bo taki może powstać przy współpracy z Timeksem

Kanadyjczycy powierzyli produkcję smartfonów chińskiemu koncernowi TCL, a teraz wiele wskazuje na to, że planują wejście na kolejny segment rynku za sprawą umowy licencyjnej z firmą Timex. Jak nietrudno się domyślać, tym razem może chodzić o smartwatche.

Za sprawą umowy licencyjnej podpisanej przez firmy BlackBerry i Timex, Amerykanie otrzymają dostęp do 40 tys. patentów, wśród których znajdują się między innymi rozwiązania dotyczące komunikacji bezprzewodowej, infrastruktury sieciowej, akustyki, przesyłania wiadomości, oprogramowania biznesowego, systemów operacyjnych, wirtualizacji oraz cyberbezpieczeństwa.

Czy faktycznie wspomniana umowa doprowadzi do powstania smartwatcha marki BlackBerry? Trudno to jednoznacznie potwierdzić, bowiem zakres patentów, do których dostęp uzyskuje Timex jest dość szeroki.

 

Wystarczy jednak wspomnieć, że producent zegarków ma już na swoim koncie pierwsze eksperymenty ze smartwatchami (hybrydowy model IQ+ Move). Tymczasem BlackBerry coraz odważniej zagląda na rynek urządzeń ubieralnych, a przykładem tego jest chociażby współpraca z firmą Vuzix nad inteligentnymi okularami (Vuzix M300).

Czytaj też: Blackberry KeyOne to jeden z najciekawszych smartfonów tego roku i urządzenie ewidentnie nie dla każdego [RECENZJA]

Biorąc pod uwagę bogate doświadczenie w segmencie smartfonów przeznaczonych dla biznesu należy się spodziewać, że pierwszy owoc współpracy BlackBerry i Timeksa (o ile stanie się nim smartwach) będzie przeznaczony właśnie dla użytkowników korporacyjnych.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: