WhatsApp ma własne emotikony, które użytkownikom iPhone'ów wydadzą się bardzo znajome

WhatsApp szykuje własne emotikony. Na razie pojawiły się w wersji beta aplikacji. Użytkownicy iPhone'ów gdzieś już je widzieli.

Emotikony podbiły serca internautów, dlatego nie powinno dziwić, że kolejne firmy coraz chętniej dodają kolejne ikonki do własnych aplikacji. Choć nie każdy je lubi, często ułatwiają wyrażanie emocji w komunikatorach tekstowych.

Niedawno na wprowadzenie własnych ikonek emocji zdecydował się Google w najnowszym Androidzie 8.0 Oreo. Zdaje się, że podobny krok chce zrobić Facebook, który w należącym do niego komunikatorze WhatsApp umieścił autorską linię emotikon.

Użytkownikom urządzeń z iOS-em mogą wydać się one znajome. Podobne emotikony stosuje Apple we własnych smartfonach. Nowa "autorska" linia WhatsAppa wydaje się wręcz lekko zmodyfikowaną kopią ikon stworzonych przez producenta iPhone'ów.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nowe ikony nie są jeszcze dostępne w stabilnej wersji aplikacji. Na razie pojawiły się jedynie w wersji beta aplikacji na Androida.

Możliwe, że WhatsApp nie zdecyduje się na udostępnienie tych emotikon wszystkim użytkownikom, a programiści firmy popracują jeszcze nad zmianą ich wyglądu.

Równie dobrze WhatsApp może jednak zupełnie zrezygnować z udostępnienia ich w publicznej wersji lub... zostawić je w niezmienionym stanie.

Facebook nie raz udowadniał, że - delikatnie mówiąc - inspirowanie się pomysłami konkurencji nie jest mu obce. Świetnymi przykładami są funkcje w Messengerze, które dość mocno przypominają rozwiązania dostępne wcześniej w Snapchacie.

---

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: