Pixel 2 i Pixel 2 XL bez tajemnic. Wszystko, co wiemy o nowych smartfonach Google

Daniel Maikowski
Od oficjalnej premiery najnowszych smartfonów Google dzielą nas już godziny. Oto wszystko, co wiemy na temat Google Pixel 2 i Pixel 2 XL.

Już w środę 4. października o godz. 18.00 polskiego czasu Google zaprezentuje nowe smartfony z serii Pixel, a także (prawdopodobnie) kilka innych urządzeń. 

Pixel 2 i Pixel 2 XL

Najnowszy Pixele nie skrywają już przed nami praktycznie żadnych tajemnic, a to za sprawą kolejnych mniej lub bardziej kontrolowanych medialnych przecieków.

Pixel 2 ma zostać wyposażony w 5-calowy ekran Full HD z dość pokaźnymi ramkami. Z kolei Pixel 2 XL ma dysponować 6-calowym i prawie bezramkowym wyświetlaczem o proporcjach 18:9 i rozdzielczością QHD. Potwierdzają to m.in. rendery opublikowane na Twitterze przez Evana Blassa, który słynie z prezentowania wiarygodnych przecieków.

Przy okazji, Blass zdradził również wygląd ekranu głównego w nowych Pixelach. Bodaj najbardziej zauważalną zmianą jest przeniesienie paska wyszukiwana na dół ekranu. Znajduje się on nad przyciskami systemowymi. Widzimy też nowy widget kalendarza.

Z kolejnych przecieków wynika, że zarówno Google Pixel 2, jak i  Pixel 2 XL zostaną wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 835 oraz 64/128 GB pamięci. Co ciekawe, Google ma pójść śladem Apple i porzucić fizyczne wyjście audio (3,5 mm).

Jak można było się spodziewać, Pixel 2 XL będzie dysponować mocniejszą baterią o pojemności 3 520 mAh. W przypadku Pixel 2 będzie to "jedynie" 2 700 mAh.

Co ciekawe, Google nie zdecyduje się prawdopodobnie na zastosowanie podwójnego obiektywu w aparacie, co jest dziś standardem w flagowych smartfonach konkurencji. W obydwu modelach znajdziemy pojedynczy aparat z matrycą o rozdzielczości 12 mpx.

Porównanie modelu Pixel z nieoficjalną wizualizacją Pixel 2Porównanie modelu Pixel z nieoficjalną wizualizacją Pixel 2 Fot. Redakcja/Google/Nick356 (deviantart.com)/Yesky

Bodaj najbardziej sensacyjnie brzmią jednak doniesienia dotyczące slotu kart SIM, a raczej jego braku. Z informacji Android Authority wynika, że Google porzuca leciwą technologię SIM na rzecz eSIM. Oznacza to, że moduł SIM będzie wbudowany obecny w urządzeniach na stałe, a użytkownik będzie jedynie instalować na nim swój profil.

Za produkcję Google Pixel 2 odpowiadać ma HTC. Z kolei Pixel 2 XL ma być dziełem Koreańczyków z LG. Znamy również ceny obydwu urządzeń tanio nie będzie.

Pierwszy ze smartfonów ma kosztować 649 euro (64 GB pamięci) oraz 749 euro (128 GB). Za Pixela 2 XL zapłacimy natomiast 849 dolarów (64 GB) i 949 dolarów (128GB).

Z informacji serwisu "The Verge" wynika, że Pixel 2 może pojawić się w sprzedaży już 19 października, a na większego Pixela poczekamy do 15 listopada.

Co jeszcze zaprezentuje nam Google?

Pixel 2 i Pixel 2 XL będą oczywiście "daniem głównym" podczas środowej konferencji, ale wszystko wskazuje na to, że Google pokaże tez kilka innych sprzętowych nowości:

Google Home - nowa zminiaturyzowana wersja głośnika i asystenta głosowego, który konkurowałby na rynku z Alexą (Amazon) oraz HomePodem (Apple).

Chromebook Luxe - laptop dla wymagających użytkowników, który miałby rywalizować z tańszymi MacBookami oraz urządzeniami Microsoft Surface.

Gogle VR - nowa wersja gogli DayDream wydaje się być bardziej niż prawdopodobna.

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: