Tak będzie wyglądała ciężarówka Tesli. Mamy świetne grafiki bazujące na wycieku

Elon Musk na razie jedynie zapowiedział tajemniczy pojazd. Wygląd i wszystkie szczegóły ma dopiero ujawnić, jednak już dziś wiemy jak prawdopodobnie będzie wyglądać.

Chodzi o tajemniczą ciężarówkę Tesli, której premierę Musk zapowiadał na wrzesień. Pokaz przełożona, a wszystko miało się wyjaśnić 26 października na prezentacji w Hawthorne, w Kalifornii. 

Szef Tesli ponownie przełożył premierę niezwykłego pojazdu, ponieważ na razie chce skupić się na produkcji Modelu 3. Teraz wiadomo już, że pojazd ujrzy światło dzienne dopiero 16 listopada.

Ciężarówka, choć wciąż bardzo mało o niej wiemy, powoli odkrywa swoje tajemnice. Według nieoficjalnych informacji ma mieć bardzo niewielki zasięg od ok. 300 do ok. 500 km przy typowej dla tego typu pojazdów masie. Wiemy też, że będzie wyglądać nadzwyczajnie.

Kilka dni temu w serwisie Reddit pojawiło się zdjęcie zrobione przez szczęśliwca, który przypadkiem natknął się na niezaprezentowany pojazd Tesli:

Ciężarówka Tesli na amerykańskiej drodzeCiężarówka Tesli na amerykańskiej drodze fot. Reddit

Oczywiście całkowitej pewności co do tego nie mamy, ale kształt przypomina to co zobaczyliśmy na grafice od Tesli (zdjęcie główne tego artykułu).

Fotka nie była najlepszej jakości, jednak dawała spore pojęcie o tym jak pojazd może wyglądać. To jak na razie jedyne zdjęcie jakie mamy, dlatego graficy z Peisert Design oparli na nim swoje przypuszczenia na temat kształtu maszyny.

Peisert Design stworzył dokładne grafiki w dobrej jakości bazując cały czas wycinku zdjęcia z Reddita. Etapy ich pracy zobaczyć można zresztą na poniższym filmie:

 

Pojazd wygląda fantastycznie i w niczym nie przypomina ani europejskich, ani (tym bardziej) amerykańskich ciężarówek spalinowych. W oczy rzuca się przede wszystkim wielka przednia szyba i skrajnie umiejscowione pionowe lampy. 

Na potwierdzenie wszystkich informacji o nowym, rewolucyjnym pojeździe Tesli będziemy musieli poczekać jeszcze ponad miesiąc. Wszystko wskazuje na to, że nie będziemy zawiedzeni.

---

Oto głośnik, który wygląda jak wazon. Ale gra całkiem nieźle

Więcej o: