Huawei prezentuje dziś w Monachium jedne ze swoich najpotężniejszych smartfonów - Mate 10 i Mate 10 Pro. Tymczasem okazało się, że w polskim sklepie internetowym X-com pojawił się już opis kolejnego ze spodziewanych modeli - Mate 10 Lite.
O "tańszym flagowcu" chińskiego producenta wiemy już zatem wszystko, chociaż nadal traktujemy te informacje jako nieoficjalne.
Jak wskazuje nazwa Huawei Mate 10 Lite to słabsza wersja flagowca. Jego parametry są oczywiście słabsze, ale wielu użytkowników stwierdzi, że do Pro nie warto dopłacać.
Mate 10 Lite wyposażono bowiem w ekran o przekątnej 5,9 cala i rozdzielczości 2160x1080 pikseli (dość nietypowej, ale lepszej niż klasyczne HD). Warto podkreślić, że wizualnie Lite od Pro odróżnić trudno. Na uwagę zasługuje ta sama proporcja ramek i ekranu: 18:9.
Urządzenie sterowane jest nieco mniej potężnym procesorem - układem Kirin 569. Użytkownicy mają do dyspozycji 4GB pamięci RAM. Na dane będzie 64 lub 128 GB.
Huawei Mate 10 Lite wyposażono w podwójny aparat - główny o rozdzielczości 16 megapikseli i dodatkowy o rozdzielczości dwóch megapikseli. Zdjęcia wykonywane za ich pomocą mają cechować się możliwością ustawienia ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Huawei zapewnia też, że dzięki aplikacji z łatwością będzie można edytować kolory i inne cechy wykonanego zdjęcia.
Aparat z przodu prezentuje się całkiem przyzwoicie - ma rozdzielczość aż 13 megapikseli.
Huawei Mate 10 Lite wyposażono też w skaner linii papilarnych, GLOSNASS, A-GPS, GPS, gniazdo słuchawkowe. Pojemność akumulatora wynosi 3340 mAh.
Urządzenie działa pod kontrolą Androida 7.0. Z dotychczasowych przecieków wynika, że Mate 10 Pro ma działać na Androdzie 8.0.
Jeśli wierzyć stronie X-com to zamówienia na Mate 10 Lite można składać od dziś. Urządzenie wyceniono na 1499 zł. Wysyłka nastąpi po 31 października (X-com skontaktował się z nami informując, że wcześniej opublikowana data była błędna). Smartfon jest też dostępny w innych sklepach internetowych np. Sferis.