Nokia 2 zaprezentowana. Bateria wytrzyma dwa dni. Ale to smartfon dla wyjątkowo cierpliwych.

Jednym z podstawowych wyróżników pokazanej właśnie Nokii 2 jest wyjątkowo pojemna bateria, która przy tak podstawowej specyfikacji technicznej powinna wystarczyć na dwa dni. Tylko czy sami użytkownicy zdecydują się pójść na tak daleki kompromis?

Nokia 2 to smartfon z najniższej półki cenowej. Świadczy o tym chociażby mało wydajny układ Snapdragon 212 (cztery rdzenie Cortex-A7 1,3 GHz) pochodzący sprzed dwóch lat i zaledwie 1 GB pamięci RAM. Nie spodziewajcie się zatem całkowicie pozbawionej zacięć pracy w czystym środowisku Androida 7.1 Nougat. Miejsca na dane użytkownika też nie jest dużo (8 GB). Na szczęście można dorzucić kartę pamięci microSD.

 

W środku poza dwoma gniazdami dla kart SIM znajdziemy również bardzo pojemny akumulator (4100 mAh). Biorąc pod uwagę niewielką rozdzielczość 5-calowego ekranu IPS (HD - 1280 x 720 pikseli) powinna starczyć na dwa dni bez konieczności podłączania do gniazdka lub powerbanka. Telefon wspiera podstawowe metody komunikacji (LTE kat. 4, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.1).

Czytaj też: Nowa wersja odświeżonej Nokii 3310 trafia do Europy. Tym razem z obsługą 3G

Sugerowana cena Nokii 2 wynosi zaledwie 99 euro i to może być jeden z głównych powodów, dla których część użytkowników zdecyduje się na zakup tego modelu. Polskiej ceny jeszcze nie znamy. Warto jednak pamiętać, że za równowartość 450 - 500 złotych da się już kupić smartfon o nieco lepszej specyfikacji technicznej. Najnowsza propozycja HMD Global może się zatem okazać mocno dyskusyjna.

Co łączy iPoda z filmem "2001: Odyseja Kosmiczna"?

Więcej o: