Użytkownicy iPhone'a X zgłaszają problem z trzaskami w głośniku. Nie można zrozumieć rozmówcy

Robert Kędzierski
iPhone X, najdłużej wyczekiwany, przełomowy model iPhone'a, nie jest tak doskonały, jak chciałoby Apple. Część użytkowników zgłasza poważne problemy z głośnikiem. Praktycznie uniemożliwia rozmowę. Usterek jest więcej.

iPhone X to najdroższy, najdłużej wyczekiwany i najbardziej przełomowy, z pewnością dla samego Apple, smartfon tego roku. Okazuje się jednak, że w parze z olbrzymią, wynoszącą ok. 5000 zł ceną, idą czasami spore kłopoty.

Część świeżo upieczonych użytkowników smartfona zgłasza bowiem spore problemy z głośnikiem. Praktycznie  uniemożliwia on prowadzenie rozmowy. Wydobywające się trzaski i inny hałas tłumią głos rozmówcy do tego stopnia, że nie sposób go usłyszeć. 

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że zdążyli już wymienić iPhone'y X w ramach gwrancji na nowe egzemplarze. Niestety problem ma się powtarzać - górny głośnik ma "grzechotać i trzeszczeć" zarówno podczas rozmów jak i innej aktywności. 

Podobny problem spotkał użytkowników iPhone'a 8. Użytkownicy najnowszych smartfonów Apple również zgłaszali problemy z działaniem głośnika słuchawkowego podczas wykonywania połączeń telefonicznych. Sprawę udało się ostatecznie rozwiązać za pomocą aktualizacji. Użytkownicy iPhone'ów X liczą na to, że i w ich wypadku problem naprawi łatka systemu. 

Czytaj też: iPhone X przełomowy? Dla Apple z całą pewnością. 

Użytkownicy iPhone'a X zgłaszali wcześniej inne problemy - telefon ma źle reagować na niską temperaturę, niektóre egzemplarze wyświetlały na środku ekranu zieloną linię. Ostatnio pojawiły się też doniesienia o złamaniu zabezpieczenia Face ID. Wymagało ono jednak stworzenia trójwymiarowej maski osoby, która odzwierciedla cechy jej anatomii. Eksperci z firmy Bkav, której udało się oszukać iPhone'a X przyznają jednak, że bez dokonania dokładnych pomiarów twarzy ofiary i włożenia sporej pracy w stworzenie trójwymiarowego modelu, w tym oczu i ust, włamanie nie będzie możliwe. A to czyni je niemal nierealnym. 

***

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: