Ta funkcja trafi wkrótce do Windows 10. Tak dużej zmiany nie było w systemach Microsoftu od dawna

Czeka nas fundamentalna zmiana w podejściu do korzystania z interfejsu systemu operacyjnego Windows. Wszystko za sprawą funkcji o nazwie Sets, która gromadzi wszystkie aktualnie uruchomione aplikacje w zestawie specjalnych kart.

Rozwiązanie mocno przypomina korzystanie z typowej przeglądarki internetowej, gdzie na kolejnych kartach znajdują się odwiedzane przez nas witryny. W wypadku Sets, możemy w ten sposób zebrać w jednym oknie wszystkie aplikacje, z którymi pracujemy (w tym również strony internetowe oraz aplikacje webowe).

 

Każda z nich znajdzie dla siebie miejsce w osobnej karcie. Co więcej, Sets pozwoli zapisywać takie zestawy aplikacji oraz stron WWW do ponownego uruchomienia w przyszłości. System zapamięta, że wcześniej je utworzyliśmy i po uruchomieniu jednej z nich zapyta o chęć odzyskania zapisanej wcześniej przestrzeni roboczej do dalszej pracy.

Czytaj też: To ostatnie chwile na darmową przesiadkę na Windows 10. Microsoft ujawnił końcowy termin

Na pierwszy rzut oka funkcja wydaje się niezwykle przydatna. Niestety nie znamy jeszcze dokładnego czasu wdrożenia Sets do Windows 10. Microsoft nie ujawnił nawet daty rozpoczęcia testów dla użytkowników programu Windows Insider. Nie ulega jednak wątpliwości, że rozwiązanie już teraz spodobało się użytkownikom.

Co łączy smartfony z chińską propagandą komunistyczną?