Android dostanie ciekawą funkcję. Podpowie czy z tą siecią Wi-Fi warto się połączyć

Google wprowadzi do najnowszej wersji Androida bardzo przydatną dla wielu funkcję. Sprawdzi otwarte punkty Wi-Fi podpowie, z którymi warto się połaczyć.

Ta nowość zdecydowanie ułatwi życie osobom często łączącym się z otwartymi sieciami Wi-Fi. Pozwoli uniknąć kłopotliwego łączenia się z wieloma punktami, aby sprawdzić, który z nich zapewnia akceptowalne połącznie z internetem.

Chodzi tu o sytuację, gdy w np. centrum mamy do wyboru nawet kilkadziesiąt otwartych punktów dostępowych. Wiele z takich sieci jest mocno przeciążonych lub po prostu zapewnia bardzo niską prędkość przesyłu danych.

Dzięki zapowiedzianej właśnie funkcji system automatycznie będzie skanował pobliskie sieci i przypisywał do każdej z nich jedną z czterech kategorii: "Wolna", "OK", "Szybka" i "Bardzo szybka". Wyjaśnienie każdej z nich podaje na swojej stronie samo Google:

  • Wolna: jeśli używasz Połączeń przez Wi-Fi, możesz nawiązywać rozmowy telefoniczne i wysyłać SMS-y.
  • OK: możesz przeglądać strony internetowe, korzystać z mediów społecznościowych i strumieniować muzykę.
  • Szybka: możesz strumieniować większość filmów.
  • Bardzo szybka: możesz strumieniować filmy o bardzo wysokiej jakości.


System sprawdzać będzie rzecz jasna jedynie publiczne sieci Wi-Fi. Nie ma szansy na testowanie punktów zabezpieczonych hasłem. Dzięki temu użytkownik ma wiedzieć, który darmowy hotspot zapewni odpowiednie połącznie z internetem.

Niestety nie każdy będzie miał szansę skorzystać z tego ułatwienia. Funkcja będzie działać jedynie na urządzeniach z Androidem 8.1 i nowszych.

Jak na razie, wydany w grudniu system znajdziemy na zaledwie kilku urządzeniach od samego Google. Większość użytkowników będzie więc musiała uzbroić się w cierpliwość.

---

Rafał Masny: Przez trzy lata na pensje przeznaczaliśmy 15 proc. zysków, reszta szła na inwestycje [NEXT TIME]

Więcej o: