Android dostanie ciekawą funkcję. Podpowie czy z tą siecią Wi-Fi warto się połączyć

Google wprowadzi do najnowszej wersji Androida bardzo przydatną dla wielu funkcję. Sprawdzi otwarte punkty Wi-Fi podpowie, z którymi warto się połaczyć.

Ta nowość zdecydowanie ułatwi życie osobom często łączącym się z otwartymi sieciami Wi-Fi. Pozwoli uniknąć kłopotliwego łączenia się z wieloma punktami, aby sprawdzić, który z nich zapewnia akceptowalne połącznie z internetem.

Chodzi tu o sytuację, gdy w np. centrum mamy do wyboru nawet kilkadziesiąt otwartych punktów dostępowych. Wiele z takich sieci jest mocno przeciążonych lub po prostu zapewnia bardzo niską prędkość przesyłu danych.

Dzięki zapowiedzianej właśnie funkcji system automatycznie będzie skanował pobliskie sieci i przypisywał do każdej z nich jedną z czterech kategorii: "Wolna", "OK", "Szybka" i "Bardzo szybka". Wyjaśnienie każdej z nich podaje na swojej stronie samo Google:

 • Wolna: jeśli używasz Połączeń przez Wi-Fi, możesz nawiązywać rozmowy telefoniczne i wysyłać SMS-y.
 • OK: możesz przeglądać strony internetowe, korzystać z mediów społecznościowych i strumieniować muzykę.
 • Szybka: możesz strumieniować większość filmów.
 • Bardzo szybka: możesz strumieniować filmy o bardzo wysokiej jakości.


System sprawdzać będzie rzecz jasna jedynie publiczne sieci Wi-Fi. Nie ma szansy na testowanie punktów zabezpieczonych hasłem. Dzięki temu użytkownik ma wiedzieć, który darmowy hotspot zapewni odpowiednie połącznie z internetem.

Niestety nie każdy będzie miał szansę skorzystać z tego ułatwienia. Funkcja będzie działać jedynie na urządzeniach z Androidem 8.1 i nowszych.

Jak na razie, wydany w grudniu system znajdziemy na zaledwie kilku urządzeniach od samego Google. Większość użytkowników będzie więc musiała uzbroić się w cierpliwość.

---

Rafał Masny: Przez trzy lata na pensje przeznaczaliśmy 15 proc. zysków, reszta szła na inwestycje [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (5)
Android 8.1 sprawdzi szybkość Wi-Fi zanim jeszcze połączysz się z siecią
Zaloguj się
 • fafarafafafa

  Oceniono 2 razy 2

  A kiedy zacznie podpowiadać, że z niezabezpieczonymi, nieznanymi i niezaufanymi sieciami w ogóle niebezpiecznie się łączyć? Ach, zapomniałem, przecież to nie użytkownicy są niedbali, tylko ten zły bank sam wyczyścił konto. Nie żeby banki nie miały też sporo za uszami, ale trzeba umieć się bezpiecznie posługiwać narzędziem, którego się używa.

 • siekier35

  Oceniono 1 raz 1

  dupcą
  mogą dupcyć
  kiedyś będą dupcyć
  dziewica

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX