Windows 10 staje się przeglądarką internetową. Można już przetestować najnowszą aktualizację

Uczestnicy programu Windows Insider mają już szansę przetestować najnowszą aktualizację Windows 10 z gałęzi Redstone 5, jeszcze zanim trafi do oficjalnego kanału dystrybucji. Warto sprawdzić zapowiadaną od dawna funkcję Sets, czyli interfejsu z kartami.

Sets (ostateczna nazwa funkcji nie została jeszcze ustalona) przybliża użytkownika do wrażenia korzystania z przeglądarki internetowej. Jednak w miejsce otwartych stron na kolejnych kartach znajdują się okna różnych aplikacji. Microsoft daje użytkownikom kilka eksperymentalnych opcji, w tym możliwość dowolnego układania kart (metodą przeciągnij i upuść), a także tworzenia jednego okna z kilku aplikacji.

Eksperymenty z kartami w Windows 10

Za przełączanie się między kartami odpowiada kombinacja klawiszy Alt + Tab. W ten sposób w Sets możemy gromadzić okna aplikacji, stron WWW, dokumentów oraz różnych plików, włącznie z oknami Eksploratora. Usprawniono zarządzanie nimi z poziomu menu kontekstowego oraz zapamiętywania ostatnio używanych zestawów kart.

Ustawienia funkcji Sets w Windows 10Ustawienia funkcji Sets w Windows 10 fot. blogs.windows.com

W ustawieniach systemowych Windows 10 pojawiła się pozycja związana ze stanem baterii akcesoriów podłączonych za pomocą protokołu Bluetooth. Aktualizacja Windows 10 Insider Preview Build 17639 (RS5) przeznaczona jest dla użytkowników programu Windows Insider, którzy zdecydowali się na opcję Skip Ahead.

Czytaj też: Spring Creators Update dla Windows 10 nadchodzi wielkimi krokami. Premiera w kwietniu

A co z Windows 10 Spring Creators Update?

Warto wspomnieć, że Sets zadebiutuje dopiero w finalnej aktualizacji dla Windows 10 zaplanowanej na jesień. Aktualizacja Spring Creators Update (z gałęzi Redstone 4) jeszcze nie będzie jej zawierać.

Tak czy inaczej, pierwsze poważne tegoroczne odświeżenie Windows 10 również można testować już teraz. Wystarczy zapisać się do Niejawnego programu testów systemu Windows z poziomu ustawień Windows 10, wybierając pozycję Aktualizacja i zabezpieczenia.

Cotygodniowe podsumowanie roku 12/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o:
Komentarze (27)
Windows 10 z funkcją Sets. System jak przeglądarka
Zaloguj się
 • elemir

  Oceniono 23 razy 21

  Dodanie „kart” to zamian systemu w przeglądarkę?
  To jest dział o nowych technologiach?

 • Aaxa Axxa

  Oceniono 10 razy 4

  Niech poprawią obsługę kilku partycji na USB i dodadzą w końcu rozumienie uniksowych uprawnień bo od 20 lat tego nie zmienili.

 • edekzgienkiem

  Oceniono 2 razy 0

  Ło matko, karty w exploratorze, koniec świata normalnie. Ciekawe jak bardzo to spieprzą w porównaniu do dostępnych od baardzo dawna protez dodających taką funkcjonalność.

 • ryanmdusa

  0

  "metodą przeciągnij i upuść"
  to zaczerpniete z polskiego porn?

 • darkstone35

  0

  Ja bym wolał by bez problemu działał mi streaming filmów, po po uruchomieniu działa przez chwilę i potem się zacina.
  Spróbowałem już wszystkiego łącznie z reinstalacją systemu. NIC.

 • gaz-eciarz

  Oceniono 2 razy 0

  - a jak tam Chińczycy?
  - Chińczycy wciąż używają chińskich ołówków ...

 • 3ion

  Oceniono 2 razy 0

  Zamiast eksperymentować lepiej żeby ustabilizowali system.
  Nie tak dawno aktualizacja zmieniła mi Skype na jakąś karykaturę aplikacji. W dodatku nie mogłem się z niczym połączyć. Po przeszukaniu internetu odnalazłem poprzednią wersję. Pewnie kolejna aktualizacja zafunduje mi powtórkę z rozrywki.
  Podobnie z prostymi programikami - ściągnąłem z sieci Pasjansa, Mahjonga i podobne dostosowane do W10. Z uporem godnym lepszej sprawy każda aktualizacja wyrzuca mi te programiki. Bill why?
  Córka na zagranicznym Erazmusie dostała aktualizację, po której laptop nie wstał. Nie chcę już więcej odpowiadać na SMSy typu "Co to jest system operacyjny? I czy na pewno chcę go odinstalować, bo mam takie pytanie na ekranie?".
  Kiedy w końcu zrozumieją, że użytkowników wcale nie uszczęśliwiają przymusowe aktualizacje?

 • dumacz

  0

  łał, odkrywamy na nowo pasek zadań, tylko u góry i gorzej działający, its amazing!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX