Windows 10 staje się przeglądarką internetową. Można już przetestować najnowszą aktualizację

Uczestnicy programu Windows Insider mają już szansę przetestować najnowszą aktualizację Windows 10 z gałęzi Redstone 5, jeszcze zanim trafi do oficjalnego kanału dystrybucji. Warto sprawdzić zapowiadaną od dawna funkcję Sets, czyli interfejsu z kartami.

Sets (ostateczna nazwa funkcji nie została jeszcze ustalona) przybliża użytkownika do wrażenia korzystania z przeglądarki internetowej. Jednak w miejsce otwartych stron na kolejnych kartach znajdują się okna różnych aplikacji. Microsoft daje użytkownikom kilka eksperymentalnych opcji, w tym możliwość dowolnego układania kart (metodą przeciągnij i upuść), a także tworzenia jednego okna z kilku aplikacji.

Eksperymenty z kartami w Windows 10

Za przełączanie się między kartami odpowiada kombinacja klawiszy Alt + Tab. W ten sposób w Sets możemy gromadzić okna aplikacji, stron WWW, dokumentów oraz różnych plików, włącznie z oknami Eksploratora. Usprawniono zarządzanie nimi z poziomu menu kontekstowego oraz zapamiętywania ostatnio używanych zestawów kart.

Ustawienia funkcji Sets w Windows 10Ustawienia funkcji Sets w Windows 10 fot. blogs.windows.com

W ustawieniach systemowych Windows 10 pojawiła się pozycja związana ze stanem baterii akcesoriów podłączonych za pomocą protokołu Bluetooth. Aktualizacja Windows 10 Insider Preview Build 17639 (RS5) przeznaczona jest dla użytkowników programu Windows Insider, którzy zdecydowali się na opcję Skip Ahead.

Czytaj też: Spring Creators Update dla Windows 10 nadchodzi wielkimi krokami. Premiera w kwietniu

A co z Windows 10 Spring Creators Update?

Warto wspomnieć, że Sets zadebiutuje dopiero w finalnej aktualizacji dla Windows 10 zaplanowanej na jesień. Aktualizacja Spring Creators Update (z gałęzi Redstone 4) jeszcze nie będzie jej zawierać.

Tak czy inaczej, pierwsze poważne tegoroczne odświeżenie Windows 10 również można testować już teraz. Wystarczy zapisać się do Niejawnego programu testów systemu Windows z poziomu ustawień Windows 10, wybierając pozycję Aktualizacja i zabezpieczenia.

Cotygodniowe podsumowanie roku 12/2018. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha

Więcej o: