PayPal i Google zacieśniają współpracę. Już wkrótce wygodne płatności online z poziomu Gmaila i YouTube'a

PayPal z poziomu Gmaila? Dlaczego nie! Takiego rozwiązania już wkrótce możemy spodziewać się w swoich smartfonach z Androidem, które wspierają system Google Pay. To krok w dobrą stronę, szczególnie dla tych, którzy ze względów bezpieczeństwa nie chcą bezpośrednio podpinać swoich kart płatniczych do mobilnych płatności.

Ściślejsza Integracja płatności przez PayPal z usługami Google (między innymi Gmailem, YouTube, Google Play oraz pozostałymi zgodnymi z Google Pay) nastąpi jeszcze w tym roku (na początku w USA). Co ciekawe, możliwe mają być nie tylko płatności za usługi, ale również przekazywanie pieniędzy bezpośrednio między użytkownikami.

Po dodaniu i wstępnej autoryzacji tej opcji użytkownik nie będzie musiał już opuszczać danej aplikacji, ani podawać dodatkowych danych do logowania. To ukłon w stronę osób, które nie są chętne do podpinania swoich kart płatniczych do płatności za towary i usługi w sieci.

PayPal nie cieszy się w Polsce zbyt dużym zainteresowaniem, ale ta nowość może mu pomóc poszerzyć grono odbiorców i oczywiście zwiększyć zyski. Na umowie skorzysta również samo Google. Zatrzyma bowiem ludzi w aplikacji, co oznacza większe szanse dokończenia transakcji. Pozostaje również perspektywa samego użytkownika. Osobiście nie mogę się doczekać takiego połączenia.

Czytaj też: Google dodaje ważną funkcję do Gmaila. Będziemy mogli korzystać z poczty bez dostępu do sieci

To już nie pierwszy przypadek mariażu Google i PayPal (z pewnością nie ostatni). Możliwość używania tej formy płatności pojawiła się w sklepie Google Play już w 2014 roku. Oczywiście PayPal jest już dostępny w Google Pay jako jedna z opcji, ale ściślejsza integracja sprawi, że korzystanie z tej metody płatności będzie wygodniejsza i szybsza.

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: