Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Douszne, sportowe, nauszne - przegląd

Pozbycie się kabla przy słuchawkach to bardzo wygodne rozwiązanie w wielu sytuacjach. Wybraliśmy dla was kilkanaście najciekawszych modeli słuchawek bezprzewodowych w rozsądnych cenach.

Słuchawki bezprzewodowe douszne 

To kompaktowe i popularne rozwiązanie. Takie słuchawki możemy zabrać ze sobą wszędzie. Doskonale sprawdzą się w trasie lub do prowadzenia rozmów (jeśli wybierzemy model z mikrofonem). Wśród nich znajdziemy zarówno modele zauszne, jak i dokanałowe, tak więc bez trudu dopasujemy ten, który będzie dla nas najwygodniejszy. Ich główną wadą jest to, że niezbyt dobrze wyciszają dźwięki płynące z otoczenia. 

Słuchawki bezprzewodowe douszneSłuchawki bezprzewodowe douszne kolaż redakcja, materiały partnera i producenta

Słuchawki bezprzewodowe dla sportowców

Do uprawiania sportu świetnie sprawdzają się słuchawki zauszne, jednak wśród bezprzewodowych propozycji dla sportowców znajdziemy również mniejsze modele. Co ciekawe, niektóre słuchawki bezprzewodowe wyposażone są także w pulsometr czy asystenta treningowego. Chociaż niezłej jakości słuchawki sportowe kupimy już za około 150 zł, to najnowocześniejsze modele mogą kosztować nawet około 1000 zł. 

Słuchawki bezprzewodowe nauszne

To największe spośród słuchawek bezprzewodowych, jednak dzięki swojej budowie najlepiej wytłumiają dźwięki otoczenia oraz pozwalają na bardzo długie słuchanie muzyki bez wymiany baterii. Często ich dodatkowym plusem jest możliwość podpięcia do innego urządzenia za pomocą kabla. Na rynku zaczynają się także pojawiać porządne słuchawki bezprzewodowe dla graczy, które zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. 

Słuchawki bezprzewodowe nauszneSłuchawki bezprzewodowe nauszne kolaż redakcja, materiały partnerów

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać - najważniejsze parametry

Słuchawki bezprzewodowe są zwykle nieco droższe niż tradycyjne, dlatego przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów technicznych. Pierwszym z nich jest rodzaj transmisji - radiowa, na podczerwień, Bluetooth oraz Wi-Fi. Godne polecenia są przede wszystkim te dwie ostatnie, ponieważ słuchawki w nie wyposażone są o wiele mniej podatne na zakłócenia, co sprawia, że dźwięk jest czystszy. Dzięki nowej technologii łatwo je również łączyć z innymi urządzeniami - smartfonem, laptopem czy odtwarzaczem MP3. Inne ważne parametry to m.in.:

  • szerokość pasma przenoszenia;
  • czas pracy na baterii;
  • odporność na szumy;
  • zasięg działania;
  • komfort użytkowania;
  • wszelkie dodatkowe funkcje. 
Więcej o: