Huawei znów ma powody do świętowania. Mate 10 Lite najlepiej sprzedającym się smartfonem w Polsce

Huawei pochwalił się właśnie kolejnym sukcesem nad Wisłą. Okazuje się, że największą popularnością w polskich sklepach, w pierwszej połowie roku, cieszył się model Mate 10 Lite.

Huawei notuje imponujące wyniki w Polsce głównie za sprawą tanich, lecz bardzo porządnych smartfonów ze średniej półki cenowej. Zdaje się, że to właśnie dzięki nim firma zaskarbiła sobie serca klientów, czego dowodami są niezwykle popularne urządzenia dopiskiem "Lite".

Teraz polski oddział firmy pochwalił się kolejnym sukcesem. Jak wynika z badania rynku przeprowadzonego na zlecenie Huawei Polska, najwyższą sprzedaż w okresie od stycznia do czerwca 2018 roku odnotował jeden ze smartfonów chińskiej firmy.

Konkretnie chodzi o modelu Huawei Mate 10 Lite, a więc budżetową "wersję" flagowego Mate'a 10. To całkiem mocne urządzenie z 5,9-calowym, bezramkowym ekranem o rozdzielczości 1080 x 2160 pixeli, podwójnym aparatem, układem Kirin 659 i 4 GB pamięci RAM.

HUAWEI Mate 10 liteHUAWEI Mate 10 lite fot. materiały producenta

Firma nie podaje niestety żadnych konkretnych danych na temat sprzedaży. Być może pochwali się nimi w przyszłości, przy innej okazji. Smartfon pojawił się w Polsce w październiku  zeszłego roku w cenie 1499 zł, a dziś znajdziemy go w sklepach za mniej niż 1100 zł.

Huawei coraz szybciej zdobywa wysokie pozycje na kolejnych rynkach. Na początku sierpnia wyprzedził Apple zdobywając tytuł drugiego największego producenta smartfonów na świecie.

Jeszcze lepiej Chińczycy radzą sobie w Polsce. Od pewnego czasu to właśnie oni sprzedają najwięcej "słuchawek" nad Wisłą, wyprzedzając Samsunga i Apple. Według danych GfK Polonia zgarnęli już ponad 1/3 naszego rynku.

---

NASA przebadała astronautów-bliźniaków. Okazało się, że pobyt w kosmosie zmienia DNA

Więcej o: