Jaki gramofon do 700 zł wybrać? Zobacz nasze propozycje

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z płytami winylowymi? Wybraliśmy niedrogie gramofony, które sprawdzą się na początek. Do 700 zł oferta w sklepach internetowych jest szeroka!

Moda na płyty winylowe wraca, pomimo tego, że mamy coraz łatwiejszy dostęp do muzyki cyfrowej, np. za pośrednictwem serwisów streamujących. Muzyka z płyt winylowych dostarcza innych przeżyć i może być formą rytuału dla kolekcjonerów i hobbystów. Najlepsze gramofony potrafią również kosztować niemałe kwoty a dodatkowo będzie trzeba do nich dokupić odpowiednie akcesoria, np. wysokiej klasy głośniki. 

GramofonGramofon Fot. shutterstock

Jednak jeżeli nie masz potrzeby inwestowania w sprzęt najwyższej jakości i dopiero zastanawiasz się nad tym, czy tego rodzaju hobby cię wciągnie na dłużej to niedrogi odtwarzacz płyt winylowych będzie dobrym pomysłem na początek. Wybraliśmy kilkanaście wartych zainteresowania modeli za mniej niż 500 zł. Wśród nich znajdą się również propozycje za około 200 zł, np. Hykker Vintage Sound czy Lenco TT-11 z wbudowanymi głośnikami. To dobre propozycje na start, jeśli dodatkowo nie chcesz na początek inwestować w głośniki. 

Bliżej kwoty 500 zł warto zwrócić uwagę chociażby na modele Denon DP-29F czy Sherwood PM-9805, które również świetnie sprawdzą się dla początkujących. To solidne sprzęty, które mają dobry stosunek jakości do ceny. Plusem jest łatwa obsługa. Poniżej znajdziecie więcej modeli, poniżej 700 zł, które warto sprawdzić. 

Więcej o: