Cyberpunk 2077. CD Project RED i Nvidia zapowiedziały zastosowanie technologii ray tracingu

Firmy Nvidia i CD Project RED poinformowały, że podjęły współpracę w ramach której zaimplementują ray tracing w bijącej rekordy popularności grze Cyberpunk 2077.
Zobacz wideo

Prezentacja gry Cyberpunk 2077, za którą stoi polska firma CD Project RED, zdominowały tegoroczne targi E3 w Los Angeles. Jej premierę zapowiedział aktor Keanu Reeves, a jej prezentacja wywołała owacje na stojąco. W zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu daty premiery, tytuł polskiego studia trafił na listę bestsellerów platformy Steam. Wszystko wskazuje na to, że naprawdę jest na co czekać. 

Cyberpunk 2077. Nvidia zadba o wdrożenie ray tracingu do gry CD Project RED

Nvidia, która nawiązała współpracę z CD Project RED, poinformowała wczoraj, że obie firmy pracują nad implementacją techologii ray tracing w grze Cyberpunk 2077. Jest to technika śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, która może sprawić, że Cyberpunk 2077 będzie jedną z najładniejszych gier z premierą w pierwszym kwartale 2020 roku. 

Żeby pokazać, jakie efekty daje technologia ray tracing, Nvidia przedstawiła także dwa screenshoty w rozdzielczości 4K. Realistyczna gra świateł na kałuży czy metalowych obiektach już teraz robi wrażenie.

Nvidia zaimpementuje technologię ray tracing w grze Cyberpunk 2077Nvidia zaimpementuje technologię ray tracing w grze Cyberpunk 2077 Fot. nvidia.com

„Śledzenie promieni pozwala nam realistycznie przedstawić jak zachowuje się światło w zatłoczonym środowisku miejskim”, powiedział Adam Badowski, szef studia CD Projekt RED. „Dzięki tej technice możemy dodać kolejną warstwę głębi do już imponującego megamiasta, w którym toczy się gra” - czytamy na stronie Nvidii.

Cyberpunk 2077. Nvidia wdraża w grę technologię ray tracinguCyberpunk 2077. Nvidia wdraża w grę technologię ray tracingu Fot. nvidia.com

Ray tracing to stosunkowo nowa technologia, którą wykorzystują tylko największe studia tworzące gry wideo. Wykorzystano ją w takich produkcjach jak Battlefield V, Shadow of the Tomb Raider czy Vampire the Masquerade: Bloodlines 2.

Więcej o: