IFA 2019: Samsung naprawił składanego Galaxy Folda. W sklepach w Europie już w połowie września

Bartłomiej Pawlak, Berlin
Po wielu miesiącach od planowanego rozpoczęcia sprzedaży Samsung Galaxy Fold ostatecznie trafi do sklepów. Koreańczycy poinformowali właśnie, że składany smartfon jest dopracowany i tym razem już gotowy, aby trafić w ręce klientów.

Samsung Galaxy Fold zapowiadany był jako rewolucyjne składane urządzenie mobilne. Złożony miał pełnić rolę niewielkiego, wygodnego smartfonu, po rozłożeniu być średniej wielkości tabletem. Koreańczycy zapowiedzieli sprzęt jeszcze podczas Samsung Developer Conference w San Francisco w listopadzie.

Składany smartfon miał trafić na rynek w kwietniu, ale tak się nie stało. Winny był elastyczny ekran wykorzystany w urządzeniu, który łatwo ulegał uszkodzeniu. Samsung postanowił więc zaczekać z uruchomieniem sprzedaży, nie podał jednak żadnej innej daty.

Czytaj też: Samsung przekazał Galaxy Fold do testów. Składane smartfony wytrzymały jeden dzień

Samsung Galaxy Fold w tym miesiącu

Dziś, w przeddzień rozpoczęcia targów IFA 2019 w Berlinie Koreańczycy zapowiedzieli, że składany Fold trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Na początek, bo już 6 września pojawi się na swoim rodzimym ryneku, a więc w Korei Południowej. Nieco później będzie dostępny również w innych krajach.

Samsung Galaxy Fold jeszcze we wrześniuSamsung Galaxy Fold jeszcze we wrześniu fot. Bartłomiej Pawlak

Na razie wiadomo jedynie, że już 18 września Fold pojawi się m.in. we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Singapurze. Nieco później trafi również do USA. O innych rynkach Koreańczycy na razie nie wspominają. Nie wiemy też czy - i jeśli tak to kiedy - możemy spodziewać się Galaxy Folda w Polsce.

Co zaoferuje Samsung Galaxy Fold?

Składany smartfon Samsunga dostanie panel Dynamic AMOLED o przekątnej 7,3 cala i rozdzielczości 2152 x 1536 pix (proporcje 4,2:3). To właśnie ten panel ma być największym atutem składanego smartfonu.

Dodatkowy ekran, który będzie wykorzystywany po złożeniu urządzenia ma już tylko 4,6 cala. Został wykonany w technologii Super AMOLED i ma rozdzielczość 1680 x 720 pix (proporcje 21:9). Warto wspomnieć, że główny wyświetlacz Galaxy Fold będzie składany do wewnątrz, a więc odwrotnie niż w przypadku Huawei Mate X.

Samsung Galaxy Fold jeszcze we wrześniuSamsung Galaxy Fold jeszcze we wrześniu fot. Bartłomiej Pawlak

Oczywiście Galaxy Fold zaoferuje też możliwe najlepszą specyfikację. Do dyspozycji użytkowników będzie m.in. 12 GB pamięci RAM i 512 GB miejsca na dane. Na niektórych rynkach Galaxy Fold będzie też (jako jeden z niewielu smartfonów) obsługiwał sieć 5G.

Podczas IFA 2019 możecie spodziewać się naszych pierwszych wrażeń z użytkowania składanego Samsunga Galaxy Fold. Wtedy też na temat świeżonego urządzenia Koreańczyków będziemy mogli powiedzieć więcej.

Czytaj też: Samsung zaskoczył. Oto Galaxy Fold - składany smartfon, który będzie kosztować małą fortunę

Więcej o: