Samsung Galaxy Fold 2 może zostać zaprezentowany już w kwietniu 2020 roku

Jak podaje koreański portal The Bell, Samsung Galaxy Fold 2 miałby zostać pokazany już w kwietniu przyszłego roku. Kodowa nazwa projektu to Bloom. Samsung nie zdecydował się jednak jeszcze na rozmiar ekranu.
Zobacz wideo

Koreański portal The Bell donosi, że Samsung pracuje już nad następcą swojego składanego smartfona. Urządzenie miałoby zostać pokazanie w kwietniu przyszłego roku, czyli rok po pierwszych prezentacjach Galaxy Folda. Nie ma jednak co liczyć na tak rychłą premierę sprzedażową. 

Po pierwsze Samsung miał mocno opóźnioną premierę debiutanckiego telefonu z elastycznym ekranem - na świecie urządzenie sprzedawane jest od 1,5 miesiąca, w Polsce do sprzedaży trafi 18 października. W związku z problemami technicznymi, jakie napotkały pierwszych użytkowników, firma nie mogła się skupić na rozwoju kolejnego urządzenia. Trzeba było zapewnić trwałość obecnemu modelowi jak najszybciej, by wygrać walkę z Huaweiem, który także przygotował podobne urządzenie. Ostatecznie Samsung wyprzedził chińską firmę, która Mate’a X wypuści dopiero w tym miesiącu.

Po drugie, Samsung sam wciąż nie wie czy zastosować ekran o przekątnej 6,7 cala czy 8,1 cala. Jeśli nie podjęto wciąż decyzji w tak kluczowym temacie, to raczej w ciągu pół roku urządzenie nie trafi do produkcji. Wybór między dwoma rozmiarami ekranu, to poważniejsza decyzja projektowa niż mogłoby się wydawać. Możliwe jest bowiem, że Samsung zdecyduje się na urządzenie składanie wzdłuż krótkiej krawędzi, a więc na model podobny do pomysłu Motoroli RAZR. Wtedy mniejszy ekran niż Galaxy Fold 1 wydaje się koniecznością.

Galaxy Fold 2 nosi kodową nazwę Bloom. Samsung przewiduje rozkwit rynku elastycznych ekranów

Kodowe nazwy często odzwierciedlają przewidywania producenta, co do urządzenia. Pierwszy Galaxy Fold został początkowo ochrzczony jako WINNER. Samospełniająca się przepowiednia zadziałała, bo rzeczywiście w wyścigu o debiut składanych smartfonów jest zwycięzcą. Następca tego modelu ma nosić nazwę BLOOM, co oznacza kwiat lub kwitnąć. Więc jeśli Koreańczycy nie mają na myśli sposobu rozkładania się smartfona (a raczej przewidują w ten sposób sytuację, jak przy pierwszym takim urządzeniu), to można założyć, że chodzi mi rozkwit rynku elastycznych wyświetlaczy. Potwierdzają to prognozy firmy Counterpoint Research, na które powołuje się The Bloom. W tym roku ma się sprzedać 400 tys. takich urządzeń. W przyszłym roku ma to być już 3,2 mln sztuk, w 2021 r. 1 mln, a w 2022 r. sprzedaż miałaby skoczyć aż do 27,1 mln.

Więcej o: